Home Newsy Trzyma w napięciu tak jak Narcos! Dobrze naoliwiona maszyna już dostępna na Netflixie

Trzyma w napięciu tak jak Narcos! Dobrze naoliwiona maszyna już dostępna na Netflixie

Trzyma w napięciu tak jak Narcos! Dobrze naoliwiona maszyna już dostępna na Netflixie

Netflix doskonale wie, co podoba się widzom. Na platformie dostępny jest pierwszy sezon brazylijskiego serialu Dobrze naoliwiona maszyna. Produkcja porównywana jest do popularnego Narcos.

Dobrze naoliwiona maszyna prezentuje historię inspirowaną śledztwem w sprawie domniemanej korupcji w prywatnych i państwowych brazylijskich firmach budowlanych oraz paliwowych. Szybko okaże się, że sprawa będzie jednym z największych wydarzeń w historii Brazylii, znanym jako Operação Lava Jato. Historia poprowadzona została z perspektywy policjantów. Twórcy zawarli również wątki fabularne, ukazujące zza kulis działalność grup przestępczych.

Dobrze naoliwiona maszyna to Narcos z Brazylii

Netflix nie przestaje rozwijać oryginalnych projektów we współpracy z innymi krajami. Na mocy podobnej kooperacji powstał już niemiecki Dark, a w produkcji znajduje się polski 1983 oraz duński The Rain. Nastał czas na Brazylię. Tym razem twórcy zdecydowali się zrealizować serial inspirowany prawdziwymi zdarzeniami. Jego fabuła przypomina inną produkcję o policjantach i przestępcach, której akcja usytuowana została na przestrzeni trzech sezonów w Ameryce Południowej (jak dotychczas wiadomo, w 4. sezonie Narcos trafi do Meksyku).

Za powstanie oraz artystyczną wizję Dobrze naoliwionej maszyny odpowiadają Elena Soarez i José Padilha. Twórcy wytłumaczyli znacznie tytułu serialu (oryginalny tytuł to O Mecanismo):

Fakt, że mechanizm nie ma ideologii jest fundamentalny. Według mojej tezy maszyna działa we wszystkich wyborach, na każdym poziomie działalności rządowej w Brazylii, dosłownie wszędzie. Firmy, które są największymi klientami rządu, zazwyczaj firmy budowlane i banki, opłacają działanie mechanizmu. Czasem za pomocą legalnych źródeł albo przez tajne fundusze przeznaczone na łapówki.

Zobacz zwiastun Dobrze naoliwionej maszyny:

Pełny sezon składa się z ośmiu odcinków. Wszystkie można już oglądać na platformie Netflix.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale Netflixa nie z USA. Co warto obejrzeć?