Home Newsy Twórca Dystryktu 9 zrobi nowy film SF. O czym będzie?

Twórca Dystryktu 9 zrobi nowy film SF. O czym będzie?

Twórca Dystryktu 9 zrobi nowy film SF. O czym będzie?

Jaki będzie nowy projekt filmowy twórcy słynnego Dystryktu 9? Neill Blomkamp pozostaje wierny gatunkowi SF. Szczegóły poniżej.

Ekranizacja thrillera SF

Reżyser na swoim twiterze wrzucił informacje, że zekranizuje powieść The Gone World autorstwa Thomasa Sweterlitscha (w Polsce wydano jego jedną książkę zatytułowaną Jutro, jutro i znów jutro). Całość określana jest jak połączenie serialu Detektyw z filmową Incepcją. Co ciekawe, powieść nie została jeszcze wydana (premiera w lutym 2018 roku), ale Neill Blomkamp pochwalił się na swoim twiterze, że otrzymał już swój egzemplarz:

O czym jest powieść?

Książka przedstawia losy agentki specjalnej Shannon Moss, która prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa rodziny jednego z członków Navy SEAL. Główna bohaterka odkrywa pękniecie w czasoprzestrzeni. Do tego dodajmy zaginioną dziewczynkę, która znajduje się na statku kosmicznym w innym wymiarze i podróże w czasie.

To kolejny film SF Blomkampa

Z jednej strony – Neill Blomkamp zaczął nieco zjadać swój ogon. Po sukcesie Dystryktu 9, pojawiły się Elizjum i Chappie, które niczym już nie zaskakiwały. I gdy wydawało się, że dostaniemy nowego Obcego od tego reżysera, to jego działania zostały zablokowane przez Ridleya Scotta. Teraz jest szansa, że otrzymamy restart serii Obcy, więc może Blomkamp spróbuje jeszcze raz? Ostatecznie wyszły z jego strony trzy znakomite krótkie metraże, które możecie zobaczyć poniżej. Tym razem autor bierze się za ekranizację powieści dla hollywoodzkiego studia 20th Century Fox. Premiera prawdopodobnie w drugiej połowie 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10: najlepsze filmy SF o inwazji Obcych1Szorty Neilla Blomkampa #1


Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *