Home Newsy Twórcy Gry o tron stworzą nową serię Gwiezdnych wojen. Dobry wybór?

Twórcy Gry o tron stworzą nową serię Gwiezdnych wojen. Dobry wybór?

Twórcy Gry o tron stworzą nową serię Gwiezdnych wojen. Dobry wybór?

Ciekawe wieści dla fanów Gwiezdnych Wojen. Nowy cykl filmów osadzony w uniwersum Jedi i rebeliantów trafił pod skrzydła showrunnerów Gry o tron! Czyżby nieustająca walka o władzę, spiski i zdrady przeniosły się w odległą galaktykę?

Więcej Gwiezdnych wojen. Co w planach ma Disney?

Franczyza Gwiezdnych Wojen pędzi do przodu. Publiczność nie zdążyła jeszcze ochłonąć po kontrowersyjnym Ostatnim Jedi, a już w maju na ekrany kin trafi Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. Nie wykluczone, że w ramach cyklu pojawi się jeszcze więcej tytułów – po sieci wciąż krążą plotki o widowisku poświęconym postaci Obi-Wana albo Yody. Dodatkowo przedstawiciele Walta Disneya oraz Lucasfilm zamierzają zrealizować autonomiczną trylogię Gwiezdnych Wojen. Cykl nie będzie powiązany z historią rodu Skywalkerów – jego twórcą ma zostać Rian Johnson, reżyser Ostatniego Jedi.

Innym przedsięwzięciem realizowanym w ramach franczyzy jest aktorski serial – szczegóły projektu nie są jeszcze znane. Produkcja trafi prawdopodobnie na platformę streamingową Walta Disneya, by przykuć uwagę odbiorców nową usługą.

Prócz tego w 2019 roku zadebiutuje niezatytułowany Epizod IX, wieńczący losy Rey i Kylo Rena.

Kylo Ren
Fot. Disney

Twórcy Gry o tron stworzą nową serię Gwiezdnych wojen

Jak się dziś okazało, showrunnerzy Gry o tron (David Benioff i D.B. Weiss) napiszą nowy cykl Gwiezdnych Wojen. Nie będzie on powiązany ani z sagą Skywalkerów, ani z trylogią Johnsona. Twórcy nie zdradzili żadnych szczegółów przedsięwzięcia. Decyzję o zatrudnieniu scenopisarskiego duetu umotywowała jedynie Kathleen Kennedy:

David i Dan to jedni z najznakomitszych, współczesnych scenarzystów. Jestem pewna, że ich zdolność kreowania skomplikowanych postaci, pisania złożonych historii oraz tworzenia wielkich mitologii wpłynie na Gwiezdne Wojny w bardzo ekscytujący sposób.

Dotychczas twórcy Gwiezdnych Wojen odcinali kupon od oryginalnej trylogii (Epizody IV-VI), tworząc prequele, sequele i spin-offy serii. Realizując film niepowiązany ze Skywalkerami, przedstawiciele Lucasfilm ryzykują osłabionym zainteresowaniem widowni. Tylko najznakomitsi reżyserzy i scenarzyści mogą skraść serca fanów na całym świecie nowym kontentem.

Twórcy Gry o tron
Twórcy Gry o tron

Kiedy film może trafić do kin?

Wszystko wskazuje na to, że ostatni, 8. sezon Gry o tron trafi na stację HBO w 2019 roku. Walt Disney podkreśla, że planuje wydawać co roku po jednym tytule z franczyzy Gwiezdnych Wojen. Idąc tym tropem, pierwsza odsłona nowego cyklu Benioffa i Weissa trafi na ekrany kin dopiero w okolicach 2021 roku.

O czym mogą być Gwiezdne wojny od twórców Gry o tron?

Możliwe, że cykl twórców Gry o tron stanowi alternatywę wobec trylogii Johnsona. Reżyser Ostatniego Jedi wyraźnie lubi bawić się w rekonstrukcję gatunkową – jego cykl mógłby stać się absorbujący już na poziomie sposobu opowiadania historii. Równocześnie twórca w Epizodzie VIII jasno podkreślił autorską percepcję na Moc – możliwe, że to właśnie na tym motywie skupi się jego autorski cykl. Z drugiej strony Benioff i Weiss opowiedzieliby historię zakonu Jedi z perspektywy gatunku fantasty. Naturalnie, wedle polityki Walta Disneya, obyłoby się bez krwi i seksu.

ZOBACZ TAKŻE: Co oglądać zamiast Gry o tron w 2018 roku? W HBO ciekawa alternatywa

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *