Home Newsy Twórcy potwierdzają: serial Wiedźmin będzie bazował na książkach

Twórcy potwierdzają: serial Wiedźmin będzie bazował na książkach

Twórcy potwierdzają: serial Wiedźmin będzie bazował na książkach

Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, potwierdza: Wiedźmin będzie bazował na literackim oryginalne. To kolejna świetna wiadomość tuż po tym, jak poznaliśmy obsadę produkcji.

Wiemy coraz więcej o nadchodzącym serialu Netfliksa. We wrześniu ujawniono, że Henry Cavill wcieli się w Geralta z Rivii. Aktor znany jest przede wszystkim z roli Supermana w kinowym uniwersum DC oraz z udziału w Mission: Impossible – Fallout. Na początku października twórcy ujawnili z kolei pozostałą część obsady serialu. Największą tajemnicą pozostaje fabuła serii. Póki co poznaliśmy krótki opis, wskazujący że głównymi postaciami serialu będą: Geralt, czarodziejka Yennefer oraz nastoletnia księżniczka Ciri. Niedawno showrunnerka wyznała, że serial będzie bazował na literackim oryginalne pióra Andrzeja Sapkowskiego. Potwierdziła tym samym swoje wcześniejsze słowa.

Wiedźmin będzie bazował na literackim oryginalne

Lauren S. Hissrich opublikowała niedawno posta, w którym świętuje zakończenie prac nad scenariuszem serii. Niestety, fani wciąż nie wiedzieli, czy Wiedźmin będzie bazował na popularnej serii gier, czy też na literackim pierwowzorze franczyzy. Dywagacji stało się zadość: twórcy odejdą od wizji wiedźmińskiego uniwersum w pikselach. Showrunnerka potwierdziła tę informację w rozmowie z The Hollywood Reporter:

Dla mnie to stosunkowo grząski temat. Jestem wielką fanką gier. Seria od CD Projekt RED jest w zasadzie jedyną wizualną interpretacją świata z książek Andrzeja Sapkowskiego. Postanowiłam od niej odejść i stworzyć własne uniwersum, dalekie od ustanowionych grafik. Przestałam grać w gry, kiedy tylko rozpoczęłam prace nad serialem. Chcę być pewna, że to co robię, jest unikatowe.

Wypowiedź wskazuje zatem, że serial będzie bazował na literackim uniwersum Wiedźmina. Oczywiście, w ramach inspiracji zawsze można sięgnąć po rodzimy serial z początków XXI wieku. Cóż, byłoby to dość skrajne posunięcie…Co scenarzystka serialu Wiedźmin sądzi o książkach Andrzeja Sapkowskiego?

We wcześniejszych wywiadach showrunnerka nie kryła zachwytu nad serią książek Andrzeja Sapkowskiego:

Powiedziałam to już wcześniej, powiem jednak jeszcze raz, nie zamierzam w żadnym wypadku narzucać na materiał źródłowy ostrej i piskliwej feministycznej perspektywy. Chcę jedynie, aby widzowie [przez identyfikowanie się z bohaterami – przyp. tłumacza] mogli odnaleźć siebie w gatunku, który tak kochają. Kiedy przeczytałam książki o Wiedźminie byłam zachwycona. Sapkowski wykonał za mnie najcięższą robotę. Kobiety w jego książkach są silne, ale i z problemami, złożone, odważne, ale i czasem zlęknione, są prawdziwe, seksowne, zabawne i mroczne jak diabli. Bohaterki jego książek są wszystkimi kobietami jakie znam.

Wiedźmin: wszystko co wiemy o serialu Netflixa

Zdjęcia do serialu Netfliksa wystartują na początku listopada 2018 r. i potrwają do maja 2019 r. Pierwszy sezon Wiedźmina będzie liczył 8 epizodów trwających po godzinie każdy. Szczegóły fabuły pozostają nieznane. Na razie Wiedźmin jawi się jako wspaniała opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi od najstraszniejszych monstrów. Kiedy przeznaczenie rzuca go w kierunku potężnej czarodziejki i młodej księżniczki skrywającej niebezpieczny sekret, trio musi nauczyć się razem poruszać po niebezpiecznym świecie.

Serial powstanie w Budapeszcie, na Słowacji oraz w Afryce Południowej. Jego premiera zaplanowana została na 2020 rok.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: Tomasz Bagiński opowiada o serialu Netflixa. „Jestem świadkiem cudów”