Home Newsy Tygodnik Powszechny wybrał najsłynniejszego Polaka na świecie. Jest nim… Wiedźmin!

Tygodnik Powszechny wybrał najsłynniejszego Polaka na świecie. Jest nim… Wiedźmin!

Tygodnik Powszechny wybrał najsłynniejszego Polaka na świecie. Jest nim… Wiedźmin!

Kiedyś polskim bohaterem narodowym był Andrzej Kmicic. Czasy (na szczęście) się zmieniają. Tygodnik Powszechny wybrał najsłynniejszego Polaka na świecie. Nagrodzony został Wiedźmin: Geralt z Rivii

Od wielu miesięcy to powtarzam, Tygodnik Powszechny tylko poparł moje zdanie: Wiedźmin na stałe wrył się w popkulturową świadomość odbiorców na całym świecie. Podwaliną jego wizerunku była oczywiście proza Andrzeja Sapkowskiego, jednak to studio CD Projekt stworzyło serię popularnych gier komputerowych. Za ich pomocą Geralt z Rivii podbił świat. Nie ma obecnie gracza, który chociaż nie słyszałby o cyfrowym Wiedźminie. Obok Mario, Lary Croft albo Pac-Mana to najsłynniejszy bohater gier komputerowych. Sława zmutowanego pogromcy potworów wzrośnie tym bardziej, gdy Netflix w końcu wyemituje serial aktorski, skupiony na Geraltcie, Yennefer oraz Ciri. Niedawno Tygodnik Powszechny uznał Wiedźmina za najsłynniejszego Polaka na świecie.

Tygodnik Powszechny wybrał najsłynniejszego Polaka na świecie:


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wiedźmin: serial Netflixa – wszystko co wiemy. Fabuła i obsada

Wiedźmin zadebiutuje na platformie streamingowej w okolicach 2020 roku. Fabuła skupi się na losach Geralta (granego przez Henry’ego Cavilla), Yennefer (Anya Chalotra) oraz Ciri (Freya Allan). Trójka przemierza świat, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najgroźniejsze potwory. Dodatkowo w serialu pojawi się polski aktor, Maciej Musiał. Zarówno producent wykonawczy, Tomasz Bagiński, jak i sam Andrzej Sapkowski, wypowiadają się bardzo pozytywnie o Wiedźminie. Serial powstanie w Budapeszcie, na Słowacji oraz w Afryce Południowej. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków trwających po godzinie każdy.

Kto Waszym zdaniem jest najsłynniejszym Polakiem na świecie?

ZOBACZ TAKŻE: Polski serial Netflixa to zdrada narodu! Tak twierdzi radykalny dziennikarz, który… serialu nie widział

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *