Home Newsy Venom: ile scen po napisach?

Venom: ile scen po napisach?

Venom: ile scen po napisach?

5 października 2018 roku na ekrany polskich kin wejdzie Venom. Na usta fanów ciśnie się pytanie: ile scen po napisach posiada film? Znamy odpowiedź.

Kinowe uniwersum Marvela przyzwyczaiło widzów adaptacji komiksów do systematycznego karmienia ich scenami po napisach. Niektóre bawią, inne zapowiadają kolejne widowiska z superbohaterskiego wszechświata, kolejne igrają z oczekiwaniami fanów, dając im sympatycznego pstryczka w nos (by wspomnieć ostatnią scenę w Spider-Man: Homecoming). Oczywiście, praktyka była znana na wiele lat przed premierą Iron Mana, jednak znacznie częściej utożsamiano ją z rynkiem VHS. Dzisiaj moda na sceny po napisach nie jest zbyt oczywista. Niektóre hollywodzkie tytuły posiadają dodatkowe materiały dla cierpliwych widzów, inne odprawiają swoich odbiorców do domu wraz z pojawieniem się na ekranie listy płac. Problem stanowią franczyzy, które niekonsekwentnie sięgają po trend scen po napisach: Annabelle: Narodziny zła zapowiadała Zakonnicę, z kolei debiutująca niedawno na ekranach kin Zakonnica nie posiadała już żadnych materiałów dodatkowych. Mało kto wie również o scenie po napisach w Piratach z Karaibów: Zemście Salazara. Jak zatem sprawa wygląda w przypadku Venoma?

Venom: jaka fabuła? Kinowe uniwersum od Sony

Studio Sony otwiera własne uniwersum superbohaterskie, w którego skład wejdą antybohaterowie z komiksów o Spider-Manie. Pierwszym filmem będzie Venom, kolejnym: zapowiedziany niedawno Morbius, the Living Vampire z Jaredem Leto w tytułowej roli. Najwyraźniej widowiska z tego wszechświata swoją konwencją będą korespondowały z estetyką kina grozy. Niestety, nie zobaczymy w nich Człowieka-pająka. Superbohater znajduje się obecnie w kinowym uniwersum Marvela. Walt Disney wykupił prawa do postaci na pięć filmów – Spider-Man: Far From Home będzie ostatnim z nich. Oczywiście, istnieje możliwość przedłużenia umowy.

Venom skupi się na postaci Eddiego Brocka (Tom Hardy). Mężczyzna wchodzi w posiadanie mocy symbionta – tajemniczej istoty z kosmosu. Stworzenie wykształca alter ego bohatera: tytułowego Venoma.

Venom: zwiastun filmu:
Venom: ile scen po napisach?

Venom będzie posiadał dwie sceny po napisach. Pierwsza przedstawi Eddiego Brocka, spotykającego się w więzieniu z tajemniczą postacią. W sieci odnaleźć można dywagacje, świadczące że ukazany bohater może w kolejnych częściach zamienić się w złoczyńcę, Carnage’a. Zdziwicie się, kto wciela się w tą postać! Druga scena po napisach będzie nawiązywała do animacji Spider-Man Uniwersum, która trafi na ekrany kin na początku grudnia 2018 roku.

Widowisko z Tomem Hardy zadebiutuje w polskich kinach już 5 października 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Fani wściekli za brak Venoma w zwiastunie. Niektórzy chcą zbojkotować film? Ostre komentarze

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *