Home Newsy Virtual Revolution: francuskie połączenie Blade Runnera i Matriksa

Virtual Revolution: francuskie połączenie Blade Runnera i Matriksa

Virtual Revolution: francuskie połączenie Blade Runnera i Matriksa

Nie tylko w USA tworzy się ciekawe filmy SF. Przed Wami zwiastun filmu Virtual Revolution – francuskiego cyberpunkowego filmu przypominającego połączenie Blade Runnera i Matriksa.

Akcja Virtual Revolution rozgrywa się w przyszłości, w której większość populacji spędza czas w wirtualnej rzeczywistości. Nash jest prywatnym detektywem, który działa zarówno w rzeczywistym świecie, jak i online. Stara się dopaść terrorystów, którzy chcą zhakować całą sieć. Chce się również zemścić na zabójcach jego dziewczyny.

Za scenariusz i reżyserię Guy-Roger Duvert. Film aktualnie głównie krąży po różnych festiwalach, gdzie jest ciepło przyjmowany. Otrzymał między innymi nagrodę za najlepsze efekty specjalne na Maverick Movie Awards oraz został wyróżniony nagrodą Grand Jury Prize na festiwalu Dances with Film.

Widać, że całość nie jest zbyt innowacyjna i opiera się na wysłużonych kliszach, jednak nie można odmówić klimatu, który przywodzi na myśl najmocniej powieści Williama Gibsona (Neuromancer) czy też Marcina Przybyłka (seria Gamedec). Można zaryzykować stwierdzenie, że to też hołd dla takich kultowych produkcji jak Blade Runner czy też Matrix

Jeśli szukacie innych filmowych perełek, polecamy sprawdzić filmy SF z 2016 roku, których nie było w polskich kinach oraz zapomniane filmy SF z lat 80.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *