Home Newsy W głębi lasu: Netflix wyprodukuje drugi polski serial. Rodacy wyreżyserują adaptację prozy Harlana Cobena

W głębi lasu: Netflix wyprodukuje drugi polski serial. Rodacy wyreżyserują adaptację prozy Harlana Cobena

W głębi lasu: Netflix wyprodukuje drugi polski serial. Rodacy wyreżyserują adaptację prozy Harlana Cobena

1983 nie został dobrze przyjęty wśród polskich i zagranicznych widzów. Na szczęście współpraca twórcza między Polakami a przedstawicielami Netflixa na tym się nie skończy. Bartosz Konopka oraz Leszek Dawid wkrótce wyreżyserują polski serial W głębi lasu, będący adaptacją prozy Harlana Cobena.

Netflix coraz bardziej liczy się z Polską oraz rodzimymi twórcami. Wszystko zaczęło się od futurystycznego serialu 1983. Projekt zapowiadał się intrygująco: w XXI wieku Polska wciąż miała znajdować się pod rządami komunistów. Niestety, z pozoru ciekawe przedsięwzięcie w swojej finałowej wersji okazało się zachowawcze i wyjątkowo nudne. Na szczęście Netflix nie dał sobie spokoju z koprodukcją z polskimi twórcami.

Tomasz Bagiński produkuje Wiedźmina (którego zdjęcia powstały również w Polsce) oraz adaptację prozy Jacka Dukaja, Kierunek: Noc. Agnieszka Smoczyńska wyreżyseruje dla Netflixa kilka odcinków adaptacji komiksu Warrior Nun Areala. Studio Platige Image stworzyło z kolei animację, wchodzą w skład antologii Miłość, śmierć i roboty.

W głębi lasu — fabuła

Netflix wykupił prawa do 14 powieści Harlana Cobena. Wkrótce ujrzymy adaptację jednej z nich. W głębi lasu będzie różnił się od literackiego pierwowzoru. Przede wszystkim: jego akcja osadzona zostanie w Polsce. Ukazane wydarzenia będą rozgrywały się na dwóch płaszczyznach czasowych: w 1994 i 2019 roku. Głównym bohaterem zostanie Paweł Kopiński — prokurator, który przez lata nie potrafi otrząsnąć się z traumy po utracie ukochanej siostry. Dziewczyna zaginęła w niewyjaśnionych okoliczność w trakcie obozu letniego.

Niespodziewanie, po 25 latach policja odnajduje zwłoki, które mogą być powiązane ze zniknięciem siostry Kopińskiego. Na jaw wychodzą też mroczne, rodzinne tajemnice. Wszystko, co Kopiński budował przez długie lata życia, może runąć w jednej chwili.

W głębi lasu — twórcy

Tym razem Netflix zdecydował się zrealizować w Polsce serial kryminalny. Decyzja wydaje się trafna, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę popularność tego gatunku wśród rodzimych widzów. Wataha, Belfer, Chyłka, Rojst… Niemal każdy serial, który cieszy się dużą sławą wśród widzów, bazuje na kryminalnym gatunku. Co istotne, za kamerą W głębi lasu staną wybitni polscy reżyserzy:

  • Leszek Dawid (Jesteś bogiem, serial Pakt),
  • Bartosz Konopka (Królik po berlińsku, Krew Boga).

Scenariusz serialu napiszą:

  • Agata Malesińska (Samo życie, Oszukane),
  • Wojtek Miłoszewski (Wataha, Policjantki i policjanci).

W głębi lasu zostanie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W głębi lasu — twórcy na temat serialu

Twórcy wypowiedzieli się na temat powstającego serialu. Leszek Dawid bardzo wnikliwie przedstawił esencję W głębi lasu:

To historia pełna tajemnic. Chcesz za nią podążać. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej.

Do głosu doszedł również autor literackiego oryginału oraz producent wykonawczy serialu, Harlan Coben:

Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflix na całym świecie.

W głębi lasu — data premiery

W głębi lasu nie będzie jedyną adaptacją prozy Cobena na Netflixie. Brytyjczy produkują The Stranger, Hiszpanie — El Inocente.

Polski serial będzie składał się z sześciu odcinków. Data wejścia twórców na plan zdjęciowy oraz premiera pozostają nieznane.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix: nowy polski serial? Trwają negocjacje z TVP

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *