Home Newsy Wasze telewizory spłyną krwią! Laleczka Chucky jako serial

Wasze telewizory spłyną krwią! Laleczka Chucky jako serial

Wasze telewizory spłyną krwią! Laleczka Chucky jako serial

Laleczka Chucky ma już 30 lat na karku oraz 7 pełnometrażowych filmów w swoim dorobku. Nastał czas na zmiany – powstanie serial!

Nie każdy morderca ze slasherów może pochwalić się tak znakomitą kolekcją przygód. Jason wystartował w kosmos, Michael Myers wstąpił do sekty, a laleczka Chucky na zawsze pozostała groteskowym zabójcą, stąpającym po cienkiej granicy między grozą a groteską. Rzecz może zmienić się w jej nadchodzących przygodach.

Szykuje się przerażająca produkcja!

Franczyza w oryginale zatytułowana została Child’s Play. Pierwsze trzy odsłony dopisywały tylko kolejną cyfrę na końcu każdego tytułu. Dopiero czwarta część zmieniła nieco konwencję całej marki – dało się to odczuć również na poziomie nazewnictwa. Od tego czasu amerykańscy widzowie chodzili do kina na Bride of Chucky, Seed of Chucky oraz inne tytuły, skonstruowane w podobny sposób.

Ostatnia, siódma odsłona cyklu posiada otwarte zakończenie. Jej scenarzysta, Don Mancini, podkreśla, że od początku planował takie posunięcie – bezpośrednia kontynuacja przygód Chucky trafi teraz do medium telewizji:
Tytuł zawierał będzie człon Child’s Play. Pragę zaznaczyć, że tym razem będzie naprawdę mrocznie – mroczniej, niż kiedykolwiek wcześniej. Szykuje się przerażająca produkcja!

Miłośnicy franczyzy desperacko pragnęli powrotu do oryginalnego nazewnictwa serii. Twórca spełnił ich oczekiwania.

30 lat grozy

Laleczka Chucky
Fot. materiały prasowe

Portalowi Bloody-Disgusting udało się skontaktować z producentem serialu, Davidem Kirschnerem. Twórca podkreślił, że wraz z Donem Mancini towarzyszy marce od 30 lat jej trwania:

Nie sądzę, aby istniał drugi taki związek, który trwałby tak długo. Jestem niesamowicie podekscytowany realizacją serialu oraz możliwością eksploracji nowych światów. Don skierował franczyzę w cudownie przerażającą stronę. Za każdym razem prześciga sam siebie.

Don Mancini odpowiada za scenariusz każdej z siedmiu odsłon Laleczki Chucky. Dodatkowo napisał i wyprodukował serial Hannibal i Channel Zero – posiada zatem doświadczenie w pracy z medium telewizji. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że głosu tytułowemu zabójcy znów udzieli Brad Dourif  – on również towarzyszy marce od jej początków.

Serial będzie się skład z 8. odcinków po godzinie każdy.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze horrory i filmy grozy z lat 80.