Home Newsy Wataha: polski serial HBO powróci w 3. sezonie! Rozpoczęto zdjęcia

Wataha: polski serial HBO powróci w 3. sezonie! Rozpoczęto zdjęcia

Wataha: polski serial HBO powróci w 3. sezonie! Rozpoczęto zdjęcia

Polskie seriale HBO radzą sobie nad wyraz dobrze. Wataha już niedługo powróci w 3. sezonie. Rozpoczęto zdjęcia na planie serialu.

Ślepnąc od świateł zdobył olbrzymią popularność w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowej. Nie jest to jedyny polski serial HBO, skutecznie przyciągający uwagę widowni. Chociaż seria na bazie prozy Jakuba Żulczyka dotarła do wielu widzów, warto również pamiętać o pierwszym tytule, który rozpoczął modę na dojrzałe produkcje telewizyjne pod flagą biało-czerwoną (odcinając się od smętnych, pustych i zgrubiałych telenowel). Oczywiście, chodzi o Watahę. Serial o przedstawicielach straży granicznej w Bieszczadach już niedługo wróci w 3. sezonie.

Rozpoczęto zdjęcia do serialu Wataha

Ekipa trafiła niedawno na plan zdjęciowy serialu, rozpoczęto prace nad produkcją. Wataha powstanie pośród dzikich krajobrazów Bieszczad, podobnie jak miało to miejsce przy okazji poprzednich sezonów. Bogumił Lipski, pełniący stanowisko producenta serialu, opowiedział o fabule 3. sezonu:

Granica między Ukrainą a Polską, a tym samym Unią Europejską ciągle nas inspiruje, a nasze Bieszczady są po prostu piękne i fascynujące. Wracamy tam, bo gdzie jak nie w Bieszczadach można nakręcić trzeci sezon Watahy. Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy.

Wataha 3. sezon – obsada

W obsadzie serialu HBO znaleźli się: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Jarosław Boberek, Dagmara Bąk, Jacek Lenartowicz, Maciej Mikołajczyk, Piotr Żurawski oraz Mariusz Saniternik. Reżyserią każdego epizodu zajmie się Olga Hajdas, wcześniej odpowiedzialna m.in. za realizację dwóch odcinków 1983.

Wataha 3. sezon – kiedy premiera?

Twórcy nie zdradzili jeszcze daty premiery 3. sezonu Watahy. Poprzednie odcinki zadebiutowały w ramówce HBO jesienią 2017 roku – wszystko wskazuje na to, że tym razem sytuacja będzie wyglądała podobnie.

ZOBACZ TAKŻE: Kler online – gdzie oglądać film Wojciecha Smarzowskiego?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *