Home Newsy Wataha 3. sezon: jest zapowiedź. Kiedy premiera?

Wataha 3. sezon: jest zapowiedź. Kiedy premiera?

Wataha 3. sezon: jest zapowiedź. Kiedy premiera?

Wataha zadebiutowała w pierwszym teaserze 3. sezonu. Nowe odcinki ściągną na głowę Rebrowa duże kłopoty. Poznaliśmy przybliżoną datę premiery polskiego serialu HBO.

HBO wyniosło polskie seriale na światowe ekrany. Hit poprzedniego sezonu, Ślepnąc od świateł, doczekał się pokazów w Stanach Zjednoczonych. Równie znakomicie radziła sobie Wataha. Serial o straży granicznej z Bieszczad zobaczyli widzowie w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Macedonii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Mołdawii, Kosowie, Hiszpanii, Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii. No, i oczywiście w Polsce na HBO i HBO GO. Dzięki Watasze Bieszczady przeżywają renesans popularności. Powstały nawet specjalne szlaki turystyczne śladem wydarzeń z serialu. Teraz produkcja oryginalna HBO doczekała się 3. sezonu.

Wataha 3. sezon – teaser:

Wataha 3. sezon – fabuła

Podobnie, jak miało to miejsce w pierwszych zapowiedziach 8. sezonu Gry o tron, także tutaj twórcy zrealizowali teaser z ujęć, które nie wejdą w skład serialu. Na pierwszy plan wysuwają się malownicze, a zarazem niebezpieczne krajobrazy Bieszczad. Prawidłowo! To właśnie niepokojący klimat polskich gór przysporzył Watasze tak dużej popularności. Później twórcy prezentują znanych bohaterów oraz nowe postacie, które pojawią się w nadchodzącym sezonie. Kapitana Rebrowa czekają poważne dylematy moralne.

Szczegóły fabuły nowych odcinków nie są jeszcze znane. Teaser serialu sugeruje, że mottem tegorocznego sezonu Watahy będzie przekraczanie własnych granic.

Wataha 3. sezon – obsada

W 3. sezonie Watahy powrócą aktorzy znani z poprzednich odcinków: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka oraz Piotr Żurawski. Znajdą się też nowi bohaterowie, grani przez gwiazdora Zimnej wojny oraz zagraniczną aktorkę:

  • Borys Szyc – wcieli się w pułkownika Straży Granicznej o nazwisku Kuczer, przed którym będą odpowiadać Rebrow i Markowski.
  • Evgenia Akhremenko – rosyjska aktorka zagra nową szefową ukraińskiej mafii, starającą się zbudować potęgę przestępczej organizacji.

Reżyserią zajęły się: Olga Chajdas i Kasia Adamik. Scenariusz napisały osoby odpowiedzialne za dotychczasowy sukces Watahy: Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek.

Wataha 3. sezon – premiera

Twórcy nie podali jeszcze dokładnej daty premiery 3. sezonu Watahy. Produkcja zadebiutuje na HBO i HBO GO jesienią 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron: jak Emilia Clarke trafiła do serialu fantasy HBO? Szalone przesłuchanie

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *