Home Newsy Wiedzieliście, z kim miał walczyć Aragorn w Powrocie Króla? Ależ to byłby finał Władcy Pierścieni!

Wiedzieliście, z kim miał walczyć Aragorn w Powrocie Króla? Ależ to byłby finał Władcy Pierścieni!

Wiedzieliście, z kim miał walczyć Aragorn w Powrocie Króla? Ależ to byłby finał Władcy Pierścieni!

W filmowym Władcy Pierścieni mieliśmy wiele odstępstw od trylogii książkowej. Ta finałowa walka Aragorna mogła wyglądać fantastycznie, ale ortodoksyjni fani Tolkiena nigdy by tego reżyserowi nie wybaczyli…

W Powrocie Króla możemy zobaczyć z pozoru samobójcze starcie wojsk Gondoru i jego sprzymierzeńców z armią Saurona przed wrotami do Mordoru. Bitwa pod Morannonem kończy się szczęśliwie, a to za sprawą zniszczenia Pierścienia. W filmie możemy zobaczyć scenę, w której Aragon walczy między innymi z wielkim trollem. Co jednak ciekawe – scena ta została zmodyfikowana w ostatniej chwili.

Pierwotnie Peter Jackson chciał, aby na polu bitwy pojawił się sam Sauron! Narysowane zostały storyboardy oraz przymierzano się do nakręcenia tej sceny. Na planie pojawił się nawet aktor w stroju mrocznego władcy. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć słabej jakości:fot. imgur
fot. imgur
Aragorn vs Sauron
fot. imgur

Nie trzeba było długo czekać – fani pokusili się o to, by zmontować tę scenę. Tak mogłaby ona wygląda w filmie.

Aragorn kontra Sauron:
Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest bardzo filmowe – pojedynek dwóch władców w finałowej bitwie… Ciężko się dziwić, że Peter Jackson wpadł na taki pomysł. Zrezygnował z niego jednak, gdyż w takim przypadku wątek Froda i Sama nie wybrzmiałby tak mocno, jak to starcie.

Władca Pierścieni kryje w sobie wiele tajemnic. Ostatnio natrafiliśmy na kulisy tego, co robił Viggo Mortensen w wolnych chwilach między zdjęciami, a jeszcze bardziej nas zaskoczył Christopher Lee, który bardzo wiele wiedział o dźganiu ludzi… Czekamy teraz na więcej produkcji osadzonych w Środziemiu, bo wszystko wskazuje na to, że po zapowiedzianym serialu, otrzymamy również inne nowe filmy i seriale na podstawie książek J.R.R. Tolkiena.

ZOBACZ TAKŻE: Orlando Bloom pokazał nieznane zdjęcia zza kulis Władcy Pierścieni

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *