Home Newsy Wiedźmin: Ambasada Rzeczypospolitej Polski zalicza poważną wpadkę. Chodzi o wpis w sieci…

Wiedźmin: Ambasada Rzeczypospolitej Polski zalicza poważną wpadkę. Chodzi o wpis w sieci…

Wiedźmin: Ambasada Rzeczypospolitej Polski zalicza poważną wpadkę. Chodzi o wpis w sieci…

Na początku grudnia niektórzy dziennikarze mogli zapoznać się z pierwszym odcinkiem serialu Wiedźmin. Część z nich wyraziła opinię na jego temat. Ambasada Rzeczypospolitej Polski w Waszyngtonie chciała przekazać dalej pozytywne wieści. Niestety, popełniła przy tym kardynalny błąd.

Premiera Wiedźmina za pasem. Netflix postanowił sabotować tegoroczną Gwiazdkę. Zaplanował datę premiery serialu na 20 grudnia 2019 roku. Po prawie dwóch latach oczekiwania z pewnością zrezygnuję ze świątecznych porządków, zaciągnę rolety i na osiem godzin udam się do fantastycznego świata Geralta z Rivii, w którym ludzie często bywają gorsi od najstraszniejszych bestii. Trochę przesadzam. Nie zmienia to jednak faktu, że nadchodząca premiera Wiedźmina budzi spore emocje wśród fanów książek Andrzeja Sapkowskiego. Tym większą wpadkę popełniła polska Ambasada w Waszyngtonie.

Wpadka polskiej Ambasady w Waszyngtonie – o co chodzi?

Krótko po prasowych pokazach Wiedźmina w Stanach Zjednoczonych w mediach społecznościowych polskiej Ambasady w Waszyngtonie znalazł się następujący wpis:

Jakie błędy można znaleźć w powyższym poście? Po pierwsze – twórcy serialu celowo nie porównują serialu do Gry o tron. Teorie na temat przewagi Wiedźmina nad produkcją HBO padają wyłącznie z ust Andrzeja Sapkowskiego. Obsada Gry o tron dostała nawet zakaz angażowania się w projekt fantasy od Netflixa.

Po drugie (i najważniejsze) – serial Wiedźmin nie będzie bazował na grach ze studia CD Projekt RED. Twórcy od początku prac nad scenariuszem podkreślali, że zależy im na wykreowaniu własnego, fantastycznego świata. Fabuła będzie odnosiło się do dwóch zbiorów opowiadań: Ostatniego życzenia oraz Miecza przeznaczenia. Bazując na krótkich opisach każdego odcinka, miłośnicy serii mogą nawet wywnioskować, które historie pióra Andrzeja Sapkowskiego zostały zaadaptowane na potrzeby serialu.

Wiedźmin – lista tytułów odcinków oraz opis każdego z nich:

  1. Początek końca: Potwór zabity, rzeźnik nazwany;
  2. Cztery marki: Przyglądamy się wczesnym dniom czarodziejki;
  3. Zdradziecki księżyc: Niejadek i zawstydzona rodzina;
  4. O bankietach, bękartach i pochówkach: Należy płacić Prawem Niespodzianki;
  5. Niespełnione pragnienia: Pamiętne spotkanie, bard okaleczony;
  6. Ginące gatunki: Zaczyna się polowanie na smoka;
  7. Przed upadkiem: Powrót do czasów przed podpaleniem królestwa;
  8. Coś więcej: Rodzina Wiedźmina, jak to nazywacie.

Showrunnerka, Lauren S. Hissrich, opowiedziała również o drobnych odstępstwach między materiałem źródłowym i fabułą serialu Wiedźmin.

Wiedźmin – polska Ambasada szybko naprawiła wpadkę

Wpis polskiej Ambasady w Waszyngtonie został szybko usunięty, ale – jak zapewne wiecie – w internecie nic nie ginie. Na jego miejsce opublikowano nowy post:

Wiedźmin – premiera

Wiedźmin trafi na platformę Netflix już 20 grudnia 2019 roku i będzie składał się z ośmiu odcinków trwających po godzinie każdy.

Twórcy zapowiedzieli również powstanie 2. sezonu serialu o łowcy potworów, czarodziejce Yennefer oraz księżniczce Ciri. Ekipa techniczna wejdzie po raz drugi na plan zdjęciowy na początku 2020 roku. Premiera kolejnych odcinków została zaplanowana na 2021 rok.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: co twórcy ukryli w zwiastunie? Bagiński i Hissrich o serialu Netflixa

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *