Home Newsy Wiedźmin: Andrzej Sapkowski gościł na planie serialu. Wiemy, kto zagra krasnoluda Yarpena

Wiedźmin: Andrzej Sapkowski gościł na planie serialu. Wiemy, kto zagra krasnoluda Yarpena

Wiedźmin: Andrzej Sapkowski gościł na planie serialu. Wiemy, kto zagra krasnoluda Yarpena

Świat Wiedźmina wypełniają fantastyczne rasy: elfy oraz krasnoludy. Nie zabraknie ich również w serialu Netflixa. Andrzej Sapkowski gościł niedawno na planie zdjęciowym. Wyraził swoją opinię na temat Wiedźmina. Dowiedzieliśmy się również, kto zagra słynnego krasnoluda.

Prace nad Wiedźminem miały zakończyć się wiosną bieżącego roku. Mimo to twórcy wciąż zmieniają kolejne lokacje oraz plany zdjęciowe. Po wizycie wśród malowniczych krajobrazów Wysp Kanaryjskich ekipa przeniosła się do Polski na zamek w Ogrodzieńcu. Nikt nie zamierza kończyć jeszcze zdjęć do serialu. W zamian Henry Cavill spędza po kilkanaście godzin dziennie na planie. Niedawno produkcję odwiedził również prekursor serii o łowcy potworów ze słowiańskiej mitologii, Andrzej Sapkowski we własnej osobie.

Wiedźmin: Andrzej Sapkowski komentuje rolę Henry’ego Cavilla

Niedawno popularny pisarz dołączył do prestiżowego grona Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Uroczystości towarzyszył panel dyskusyjny. Nie zabrakło pytań, poświęconych serialowi Wiedźmin. Andrzej Sapkowski już wcześniej wyraził swoją opinię na temat przedsięwzięcia. Celowo jednak nie zdradzał szczegółów produkcji. Netflix stroni od spoilerów. Powiedzenie o kilka słów za dużo mogło skończyć się dla pisarza poważną karą pieniężną.

Dotąd nie wyciekły żadne zdjęcia, które przedstawiłyby Henry’ego Cavilla na planie serialu. Na początku wejścia na plan widzowie otrzymali tylko krótki materiał z próby makijażu. Sieć zareagowała negatywnie na perukę głównego bohatera. Andrzej Sapkowski opowiedział się natomiast wyjątkowo pozytywnie na temat serialowego Geralta z Rivii:

Fajny kostium miał, prawda, i charakteryzację, owszem…

Andrzej Sapkowski gościł na planie Wiedźmina w Budapeszcie

Wspominając chwile spędzone za kulisami serialu Wiedźmin na Węgrzech, wyznał:

Jest chyba z pięć ogromnych hal, ale ogromnych, olbrzymich, gdzie wszystko się tam dzieje i to nie jest największe podobno takie miasteczko na Węgrzech. Mają kolosalne podatkowe ulgi, ci ludzie, którzy to robią, więc pootwierali tego od groma.

Faktycznie, to nie pierwszy projekt Netflixa, który powstanie na Węgrzech. Wcześniej w Budapeszcie gościła m.in. ekipa pracująca nad serialem Marco Polo.

Andrzej Sapkowski bywa również przekorny i nonkonformistyczny w swoich wypowiedziach. Na koniec rozmowy dodał, że adaptacje bywają zawsze gorsze od oryginału. Gdyby było inaczej, świadczyłoby to źle o samym twórcy. Ciekawe, czy swoją odpowiedź odniósł bardziej do polskiego serialu, czy może miał na myśli serial Netflixa?

Andrzej Sapkowski — zobacz materiał wideo ze spotkania z pisarzem:
Wiedźmin: nowa osoba w obsadzie. Kto zagra krasnoluda Yarpena Zigrina?

Do obsady Wiedźmina trafiła nowa postać. W krasnoluda Yarpena Zigrina wcieli się Jeremy Crawford. Aktor zasłynął z roli w serialu Titans.

Yarpen Zigrin jest przyjacielem Geralta z Rivii. Obaj bohaterowie pojawili się m.in. w opowiadaniu „Granica możliwości” ze zbioru „Miecz przeznaczenia”. Wszechświat Wiedźmina z serialu Netflixa staje się coraz bardziej urozmaicony.

Wiedźmin: fabuła serialu Netflixa

W konstrukcji świata przedstawionego twórcy serialu nie chcą nawiązywać do fantastycznego uniwersum z gier studia CD Projekt RED. Wedle wstępnych teorii fanów, fabuła ośmiu odcinków nawiąże do opowiadań z tomu „Ostatnie życzenie”. Bazując na zdjęciach zza kulis Wiedźmina, miłośnicy serii wskazują na analogiczne konteksty z historii „Kwestia ceny” oraz tytułowego „Ostatniego życzenia”. Scenarzyści mogą również sięgnąć po wątki ze zbioru „Miecz przeznaczenia”.

Szczegóły fabuły pozostają nieznane. Krótki opis serialu wskazuje, że Geralt z Riviiczarodziejka Yennefer oraz księżniczka Ciri stworzą nietypową rodzinę. Wspólnie będą podróżować po fantastycznych krainach wypełnionych stworami ze słowiańskich legend oraz mitologii. Po drodze przekonają się, że ludzie często bywają groźniejsi od najstraszniejszych bestii.

Premiera serialu Wiedźmin zaplanowana została na ostatni kwartał 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy 2019 – I kwartał. Co warto zobaczyć?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *