Home Newsy Wiedźmin: co twórcy ukryli w zwiastunie? Bagiński i Hissrich o serialu Netflixa

Wiedźmin: co twórcy ukryli w zwiastunie? Bagiński i Hissrich o serialu Netflixa

Wiedźmin: co twórcy ukryli w zwiastunie? Bagiński i Hissrich o serialu Netflixa

Netflix zaprezentował kolejny interesujący materiał wideo. Twórcy wyjaśniają w nim, jakie smaczki ukryli w zwiastunie Wiedźmina. Zdradzają również wiele nowych informacji zza kulis serialu!

Gdzie podział się drugi miecz Wiedźmina? Czy w serialu pojawią się nawiązania do słowiańskiej kultury? Twórcy odpowiadają na większość pytań, z którymi borykali się miłośnicy Wiedźmina po obejrzeniu oficjalnego zwiastuna serialu. Dzięki temu produkcja Netflixa stała się jeszcze bardziej klarowna. W nowym materiale wideo showrunnerka Lauren S. Hissrich oraz producent Tomasz Bagiński tłumaczą każdą scenę, która znalazła się w zapowiedzi Wiedźmina. Dowiecie się m.in. że Henry Cavill nie korzystał z pomocy dublera w trakcie walk na miecze. On po prostu stał się Geraltem – skwitował Tomasz Bagiński. Jakie inne smaczki czekają na was w Wiedźminie? Przekonajcie się sami.

Wiedźmin: co twórcy ukryli w zwiastunie?

Wiedźmin: potwory w serialu Netflixa

Hissrich wyraźnie zaznaczyła, że pierwszy sezon serialu będzie opierał się na opowiadaniach z tomów Ostatnie życzenie oraz Miecz przeznaczenia. Twórcy celowo nie zdradzają wizerunku potworów w nich zawartych, aby wywołać element zaskoczenia wśród miłośników serii. Dodatkowo stworzyli kilka własnych bestii, które bazują na słowiańskim folklorze. Geralt z Rivii ma zatem na kogo szykować swój miecz.

Showrunnerka nie zdradziła jeszcze tytułów opowiadań zaadaptowanych na potrzeby serialu. Wraz z pojawieniem się listy tytułów sześciu odcinków Wiedźmina, poznaliśmy natomiast spekulacje fanów, na której historii ich zdaniem będzie opierał się poszczególny epizod.

Wiedźmin – obsada:

Główne role w serialu oryginalnym na platformie Netflix zagrają:

  • Henry Cavill jako Geralt z Rivii,
  • Anya Chalotra jako Yennefer,
  • Freya Allan jako Ciri.

Wśród drugoplanowych bohaterów zobaczymy m.in. Sabrinę, Myszowora, Jaskra oraz Triss. Polski aktor Maciej Musiał wystąpi jako Sir Lazlo.

Wiedźmin – oficjalny zwiastun:

Wiedźmin: premiera

Serial powstawał w Polsce, na Węgrzech oraz na Wyspach Kanaryjskich. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków trwających po godzinie każdy. Wiedźmin zadebiutuje na platformie Netflix już 20 grudnia 2019 roku.

Wiedźmin: 2. sezon i serial animowany

Netflix oficjalnie zapowiedział również powstanie 2. sezonu Wiedźmina. Premiera w 2021 roku. Wygląda zatem, że przedstawiciele platformy streamingowej szykują się na sukces serialu fantasy. Lauren S. Hissrich zdradziła nawet plany na siedem sezonów. Czy wszystkie odcinki ujrzą światło dzienne? Tego jeszcze nie wiemy. Wątpię natomiast, że serial stanie się hitem na miarę Gry o tron, jak twierdzi sam Andrzej Sapkowski.

Dodatkowo w sieci pojawiły się wzmianki na temat serialu animowanego o Wiedźminie, którego fabułę osadzono pomiędzy pierwszy a drugim sezonem. Ta wiadomość nie została jeszcze potwierdzona przez największy serwis VOD na świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: Michał Żebrowski jako lektor w zapowiedzi serialu Netflixa

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *