Home Newsy Wiedźmin: data premiery ujawniona? Dość wiarygodne źródło

Wiedźmin: data premiery ujawniona? Dość wiarygodne źródło

Wiedźmin: data premiery ujawniona? Dość wiarygodne źródło

8. sezon serialu Gra o tron skutecznie przyciągnęły uwagę miłośników fantasy. Teraz, kiedy produkcja oryginalna HBO ma się ku końcowi, otrzymaliśmy garść informacji na temat Wiedźmina. Poznaliśmy nieoficjalną datę premiery oraz informacje na temat 2. sezonu.

Netflix oficjalnie zapowiedział, że Wiedźmin zadebiutuje w najpopularniejszym serwisie VOD w czwartym kwartale 2019 roku. W rachubę wchodzi zatem październik, listopad albo grudzień. Zgodnie z planem, prace nad serialem miały zakończyć się wraz z końcem maja. Później twórców czeka okres postprodukcji — montaż, korekcja barwna, nałożenie efektów specjalnych oraz dokręcanie brakujących scen. Serial fantasy ma szansę zdobyć serca fanów Gry o tron. Chyba że ci obrażą się na gatunek o smokach i królach po zadziwiająco słabym sezonie ósmym.

Wiedźmin: nieoficjalna data premiery

Portal Recapped doniósł, że data premiery serialu Wiedźmin zaplanowana została na 20 grudnia 2019 roku. Dodatkowo zdaniem serwisu internatowego, Netflix zamówił już podobno 2. sezon. Prace nad nowymi odcinkami mają rozpocząć się na przełomie grudnia 2019 i stycznia 2020 roku.

Czy będzie 2. sezon Wiedźmina?

Wiadomość nie została potwierdzona przez przedstawicieli platformy streamingowej — należy podejść do niej z dozą dystansu. Z drugiej strony Recapped wiarygodnie poinformował o castingu Yennefer i księżniczki Ciri, zanim obsada została ujawniona przez Netflixa.

Wiedźmin: fabuła serialu Netflixa

Krótki opis serialu Wiedźmin wskazuje, że łowca potworów Geralt z RiviiYennefer oraz Ciri stworzą nietypową rodzinę. Wspólnie będą podróżować po fantastycznych krainach wypełnionych stworami ze słowiańskich legend oraz mitologii. Po drodze przekonają się, że ludzie często bywają groźniejsi od najstraszniejszych bestii. Pomimo zbliżającej się daty premiery, szczegóły fabuły nie są jeszcze znane.
Wedle wstępnych teorii fanów oraz krytyków popkultury, fabuła ośmiu odcinków Wiedźmina nawiąże do opowiadań z tomu Ostatnie życzenie. Bazując na zdjęciach zza kulis, miłośnicy serii wskazują na analogiczne konteksty z historii Kwestia ceny oraz tytułowego Ostatniego życzenia. Scenarzyści mogą również sięgnąć po wątki ze zbioru Miecz przeznaczenia.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin od Netlixa: trolling czy zapowiedź ciekawego wątku Yennefer?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *