Home Newsy Wiedźmin: kiedy Geralt z Rivii spotka Yennefer w serialu Netflixa?

Wiedźmin: kiedy Geralt z Rivii spotka Yennefer w serialu Netflixa?

Wiedźmin: kiedy Geralt z Rivii spotka Yennefer w serialu Netflixa?

Nowe nazwiska w obsadzie uchyliły rąbka tajemnicy w sprawie wydarzeń w serialu Wiedźmin. Otrzymaliśmy kolejne dowody, które świadczą o tym, że twórcy będą opierać się na treściach opowiadań ze zbioru Ostatnie życzenie. Kiedy dojdzie do spotkania Geralta z Yennefer?

Podobnie jak twórcy Avengers: Wojna bez granic, Avengers: Koniec gry oraz ekipa odpowiedzialna za 8. sezon Gry o tron, także przedstawiciele Neetflixa droczą się z fanami, zdradzając minimum fabuły Wiedźmina. Wszystko, aby jak najbardziej podsycić zainteresowanie widzów nadchodzącą produkcją. Do sieci trafiło zaledwie kilka zdjęć z planu Wiedźmina. Mogliśmy zobaczyć na nich zamek w Cintrze oraz huczne przyjęcie rycerzy i dworzan. Wydarzenie nawiązuje prawdopodobnie do opowiadania „Kwestia ceny”. Geralt z Rivii spotyka na nim Pavettę, matkę Ciri. Niedawna aktualizacja obsady serialu wskazała, że postać królewny zagra Gaia Mondadori. Ekranizacja „Kwestii ceny” wydaje się pewna. To jeszcze nie koniec nawiązań do krótkich historii ze zbioru „Ostatnie życzenie”!

Wiedźmin: nowe nazwiska w obsadzie serialu Netflixa

Baza filmowa IMDb zaktualizowała listę aktorów, występujących w Wiedźminie. Pojawiły się na niej cztery nowe nazwiska. Traktujcie tę informację z dozą dystansu – wiadomości na IMDb edytowane są przez internautów, czasem nie mając poparcia w rzeczywistym stanie rzeczy. Według aktualizacji w serialu Netflixa wystąpią:

  • Joachim Paul Assböck jako mężczyzna w średnim wieku;
  • Richard van Weyden jako ogromny łysy gwardzista;
  • Ben Wiggins jako Adonis;
  • Roger Ringrose jako Beau Berrant.

Interesujący wydaje się angaż ostatniego aktora do wymienionej roli. Beau Berrant jest kupcem z Novigradu. W opowiadaniu Ostatnie życzenie udziela azylu Yennefer. Adonis może być z kolei dżinnem, którego czarodziejka chciała okiełzać. Wcielający się w niego Ben Wiggis opublikował wpis na Twitterze:

Wspomniana przez niego rozbierana scena tylko potwierdza wiadomość, że serial zostanie przeznaczony wyłącznie dla dorosłych widzów.

Wiedźmin: kiedy Geralt spotka Yennefer?

Ostatnie życzenie to opowiadanie, w którym Geralt po raz pierwszy spotyka miłość swojego życia, czarodziejkę Yennefer. Twórcy serialu przystąpią prawdopodobnie do wiernej ekranizacji literackiego pierwowzoru. W obsadzie serialu znalazł się również elf Chireadan, drugoplanowa postać „Ostatniego życzenia”. Fantastyczna istota nieszczęśliwie zakochała się w Yennefer. Zostanie zagrana przez Lucasa Englandera.

Wygląda na to, że twórcy serialu nie napiszą nowych genez postaci. Przeciwnie – wiernie nawiążą do książek Andrzeja Sapkowskiego. Ortodoksyjni fani powinni być dumni z takiej kanoniczności.

Wiedźmin: data premiery

Twórcy zamierzają zakończyć zdjęcia do Wiedźmina wiosną 2019 roku. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków trwających po godzinie każdy. Wedle wstępnych zapowiedzi, premiera serialu odbędzie się jeszcze w 2019 roku. Pozostaje czekać i trzymać kciuki.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin od Netlixa: trolling czy zapowiedź ciekawego wątku Yennefer?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *