Home Newsy Wiedźmin: ile lat ma Geralt z Rivii? Nowe informacje o serialu Netflixa

Wiedźmin: ile lat ma Geralt z Rivii? Nowe informacje o serialu Netflixa

Wiedźmin: ile lat ma Geralt z Rivii? Nowe informacje o serialu Netflixa

Poznajemy coraz więcej szczegółów nadchodzącego Wiedźmina. Dowiedzieliśmy się nawet, ile lat będzie miał łowca potworów Geralt z Rivii. Rąbek tajemnicy uchyliła showrunnerka serialu Netflixa, Lauren S. Hissrich.

Fabuła Wiedźmina przez długi czas była trzymana w tajemnicy. Fanom nie pozostawało nic innego od snucia domysłów oraz teorii na bazie dostępnych materiałów. Te pojawiały się sporadycznie i najczęściej stanowiły nieoficjalne zdjęcia zza kulis serialu. Twórcy zaczęli roztrząsać fabułę Wiedźmina dopiero po ujawnieniu oficjalnego zwiastuna. Lauren S. Hissrich i Tomasz Bagiński dokładnie omówili zawarte w nim smaczki. Showrunnerka zdradziła również, w jaki sposób serial będzie różnił się od dwóch pierwszych książek Andrzeja Sapkowskiego. Teraz ujawniła wiek tytułowego łowcy potworów.

Wiedźmin – ile lat ma Geralt z Rivii?

Lauren S. Hissrch udzielała niedawno wywiadu dla magazynu SciFiNow. Wśród podanych przez nią informacji znalazł się wiek Geralta z Rivii. W tej kwestii showrunnerka będzie wierna książkom Andrzeja Sapkowskiego:

Wraz ze scenarzystami wybraliśmy nasze ulubione opowiadania, w tym niektóre, które sama uwielbiam. Generalnie, zależało nam, aby wybrać historie najlepiej oddające ducha Wiedźmina. Od tego zaczęliśmy. Na początku serialu Geralt ma prawie 100 lat. Spotykamy go w trakcie podróży. Niespodziewanie dochodzi do śmierci jednej z postaci, przez co łowca potworów musi zboczyć ze swojej ścieżki. W ten sposób trafia w wir skomplikowanych wydarzeń, które główny bohater musi sobie poukładać w głowie. 

Geralt ma prawie 100 lat. To najważniejsza informacja, jaką otrzymaliśmy w wywiadzie z showrunnerką. Dokładnie taki sam wiek łowca potworów osiągnął w literackim pierwowzorze.

Wiedźmin – zwiastun

Wiedźmin – premiera

Geralta z Rivii zagra znany aktor Henry Cavill. Premiera Wiedźmina została zaplanowana na 20 grudnia 2019 roku. Pierwszy sezon zadebiutuje na platformie Netflix i będzie składał się z ośmiu odcinków trwających godzinę każdy.

Dodatkowo twórcy zapowiedzieli realizację 2. sezonu. Jego premiera odbędzie się dopiero w 2021 roku. Niewykluczone, że między pierwszy i drugim sezonem ukaże się również serial animowany z wiedźmińskiego uniwersum.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda Wiedźmin w stylu anime. Oglądalibyśmy!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *