Home Newsy Wiedźmin: kiedy premiera? Jeszcze w tym roku na Netflix

Wiedźmin: kiedy premiera? Jeszcze w tym roku na Netflix

Wiedźmin: kiedy premiera? Jeszcze w tym roku na Netflix

Kiedy premiera serialu Netflix? Przedstawiciele oficjalnie potwierdziłi, kiedy możemy spodziewać się premiery serialu fantasy o łowcy potworów. 

Ekipa pracująca nad Wiedźminem wylądowała niedawno w Polsce. Zamek w Ogrodzieńcu może okazać się jedną z ostatnich lokacji w serialu. Wcześniej ekipa gościła w Budapeszcie oraz na Wyspach Kanaryjskich. Twórcy planowali zakończyć prace na planie zdjęciowym wiosną bieżącego roku. Nie wiadomo, czy uda im się zmieścić w terminie. Na razie nie słyszeliśmy o żadnych opóźnieniach. Po zejściu z planu zdjęciowego, zarejestrowany materiał czeka proces postprodukcji, obejmujący montaż, postsynchrony dźwięku, korekcję barwną oraz dokrętki. Kiedy gotowy serial Wiedźmin trafi do biblioteki serwisu Netflix?

Wiedźmin – kiedy premiera? Jeszcze w tym roku

Twórcy serialu wystawiają cierpliwość fanów na próbę czasu. Wiele miesięcy trwało, zanim poznaliśmy wszystkie nazwiska w obsadzie Wiedźmina. Podobnie sprawa wygląda z datą premiery. Według wstępnych informacji, serial miał trafić na platformę streamingową dopiero w 2020 roku, jednak twórcy jak najszybciej chcą zdobyć sympatię widzów Gry o tron po zakończeniu 8. sezonu. Geralt z Rivii pojawi się w serwisie Netflix w ostatnim kwartale 2019 roku. Oznacza to, że serial zadebiutuje w październiku, listopadzie albo grudniu – bardziej wiarygodne wydają się zimowe miesiące.

Tym sposobem serial będzie pierwszym tytułem fantasy, który zadebiutuje po zakończeniu Gry o tron. Dopiero później pojawi się spin-off franczyzy HBO, osadzony w zamierzchłych dziejach Westeros oraz Władca Pierścieni od Amazon Prime Video.

Wiedźmin: fabuła serialu Netflixa

Wiedźmin będzie bazował na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Twórcy nie chcą nawiązać do wizualnych walorów fantastycznego świata, znanych z popularnych gier studia CD Projekt RED. Wedle wstępnych spekulacji fanów, fabuła ośmiu odcinków serialu nawiąże do opowiadań z tomu „Ostatnie życzenie”. Bazując na zdjęciach zza kulis Wiedźmina, miłośnicy serii wskazują na analogiczne konteksty z historii „Kwestia ceny” oraz tytułowego „Ostatniego życzenia”.

Szczegóły fabuły pozostają nieznane. Logline serialu wskazuje, że Geralt z Rivii, czarodziejka Yennefer oraz księżniczka Ciri stworzą nietypową rodzinę. Wspólnie będą podróżować po fantastycznych krainach. Po drodze przekonają się, że ludzie często bywają groźniejsi od najniebezpieczniejszych potworów.

ZOBACZ TAKŻE: Michał Żebrowski mógł zagrać w Wiedźminie od Netflixa. Dlaczego nie trafił do obsady?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *