Home Newsy Wiedźmin: kto wyreżyseruje serial? Nie będzie to Bagiński

Wiedźmin: kto wyreżyseruje serial? Nie będzie to Bagiński

Wiedźmin: kto wyreżyseruje serial? Nie będzie to Bagiński

Do sieci trafia coraz więcej informacji na temat serialu Wiedźmin. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Henry Cavill wcieli się w tytułowego łowcę potworów. Netflix ujawnił również nazwiska twórców produkcji, reżyserów oraz opis fabuły!

Zdjęcia do serialu rozpoczną się na początku listopada 2018 roku. To odpowiedni czas, aby Netflix ujawnił szczegóły obsady, ekipę realizacyjną oraz zarys fabuły Wiedźmina. Niedawno dowiedzieliśmy się, że tytułowego łowcę potworów odegra Henry Cavill, aktor znany m.in. z roli Supermana w kinowym uniwersum DC oraz udziału w Mission: Impossible – Fallout. Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, oraz Tomasz Bagiński nie kryją satysfakcji z dokonanego angażu. Również dobór reżyserów serialu wydaje się strzałem w dziesiątkę!

Wiedźmin: kto wyreżyseruje serial?

Wiedźmin będzie liczył sobie 8 epizodów trwających po godzinie każdy. Jednym z reżyserów jest Alik Sakharov – jako jedyny wyreżyseruje cztery epizody produkcji. Znając standardy Netfliksa, będzie on odpowiadał za dwa pierwsze i dwa ostatnie odcinki serialu. Twórca od wielu lat specjalizuje się w produkcji serialów fantasy lub takich, osadzonych w estetyce kina miecza i sandałów. Na swoim koncie posiada m.in. epizody Gry o tronRzymu oraz Marco Polo. Prócz tego Sakharov stał za kamerą klasyków małego ekranu: DexteraZakazanego imperium oraz House of Cards. Przy okazji prac nad Wiedźminem zajmie również stanowisko producenta wykonawczego. Artystyczna wizja uniwersum słowiańskiej fantastyki znajduje się w jego rękach.
Reżyserem serialu została również Alex Garcia Lopez. Twórca zrealizował m.in. pojedyncze epizody Utopii, Egzorcysty oraz Fear the Walking Dead (w tym 4. odcinek trzeciego sezonu – jeden z najlepszych w całej serii). Reżyser stworzy trzeci i czwarty odcinek Wiedźmina. Prócz tego Alex Garcia Lopez dołączył do ekipy uniwersum superbohaterskiego z Netfiksa. Efekt jego pracy mogliśmy już podziwiać w Luke’u Cage – wkrótce trafi na plan 3. sezonu Daredevila i 2. sezonu Punishera.

Ostatnią reżyserką produkcji jest Charlotte Brändström. Jej również przypadły do realizacji dwa odcinki Wiedźmina. Szersza widownia może znać twórczynię z prac nad serialem Outlander.

Wiedźmin: jaka fabuła?

Netflix nie zdradza jeszcze szczegółów serialu fantasy z platformy. Dotychczasowy opis produkcji jest bardzo ogólnikowy. Wiedźmin to wspaniała opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Kiedy przeznaczenie rzuca go w kierunku potężnej czarodziejki i młodej księżniczki skrywającej niebezpieczny sekret, trio musi nauczyć się razem poruszać po niebezpiecznym świecie.

Wiedźmin: co już wiemy o serialu?

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Henry Cavill został obsadzony w roli Wiedźmina. Sieć wypełniła się fanowskimi interpretacjami jego postaci. Dotąd poznaliśmy również kilka kandydatek do roli Yennefer. Niestety, żadna z nich nie usatysfakcjonowała nas w pełni (zwłaszcza negatywnym echem odbiło się przesłuchanie Nickie Azzam). Serial powstanie w Budapeszcie, na Słowacji oraz w Afryce Południowej. Jego premiera zaplanowana została na 2020 rok.

ZOBACZ TAKŻE: To są NAJLEPSZE plakaty Wiedźmina Netflixa. Szkoda, że nie są prawdziwe

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *