Home Newsy Kto zagra Yennefer i Ciri w serialu Wiedźmin? Znamy obsadę produkcji!

Kto zagra Yennefer i Ciri w serialu Wiedźmin? Znamy obsadę produkcji!

Kto zagra Yennefer i Ciri w serialu Wiedźmin? Znamy obsadę produkcji!

Oczekiwań stało się zadość. Twórcy ujawnili nazwiska odtwórczyń Yennefer i Ciri w serialu Wiedźmin. Znamy również pozostałą obsadę produkcji. Kto stanie u boku Henry’ego Cavilla?

Od blisko trzech miesięcy z niecierpliwością oczekujemy ujawnienia nazwisk obsady Wiedźmina. Zwłaszcza, że producent serialu, Tomasz Bagiński, zapowiedział, iż odtwórcy głównych postaci zostaną zdradzone pod koniec sierpnia. Niestety, na ten moment musieliśmy poczekać trochę dłużej. Od kilku tygodni wiadomo, że w postać Geralta wcieli się Henry Cavill. Kto zagra czarodziejkę Yennefer i nastoletnią Ciri? Tego dowiedzieliśmy się dopiero niedawno.

Wiedźmin: kto zagra Yennefer?

Miłośnicy franczyzy poczuli się rozczarowani, gdy do sieci wypłynęły wiadomości związane z proponowanymi kandydatkami do postaci Yennefer. Prezentowane aktorki wypadały co najmniej miernie. Równocześnie były słabo rozpoznawalne w środowisku branżowym. Ostatecznie odtwórczynią czarodziejkę oraz ukochanej tytułowego Wiedźmina została Anya Chalotra. Aktorka zagrała dotychczas w dwóch serialach: Wanderlust oraz The ABC Murders.  Żaden z nich nie trafi do polskiej dystrybucji. Czas pokaże, czy rola u boku Henry’ego Cavill otworzy jej drzwi do wielkiej kariery. Aktorce bez dwóch zdań nie można odmówić urody. Wygląda natomiast bardzo młodo, co jest decyzją dość nieoczekiwaną – zwłaszcza w kontekście pozostałych kandydatek, ubiegających się o rolę.

Poznaliśmy również odtwórczynie innych osób magicznie uzdolnionych: MyAnna Buring wcieli się w Tissaię – rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie. Prócz niej zaklęcia będą rzucały: Mimi Ndiweni (jako Fringilla) oraz Therica Wilson-Read (Sabrina). Wśród członków obsady znalazła się także Millie Brady, która wcieli się wygnaną księżniczkę Renfri.Wiedźmin: kto zagra Ciri?

Ciri nie zagra przedstawicielka mniejszości narodowych. Taka wiadomość wypłynęła kilka tygodni temu, z niewiadomych przyczyn uruchamiając radykalną mowę nienawiści. Ostatecznie w roli nastoletniej księżniczki ujrzymy Freyę Allan. Aktorka zagrała wcześniej w Into the Badlans: Krainie bezprawia oraz The War of the Worlds. Pozostałe postacie z dworu w Cintrze zagrają: Jodhi May (jako królowa Calanthe), Björn Hlynur Haraldsson (który wcieli się w jej męża – rycerza Eista) oraz Adam Levy (druid Myszowór).

Osobiście jestem zachwycony obsadą serialu Wiedźmin. Podobny entuzjazm udzielił się showrunnerce produkcji. Lauren S. Hissrich wyznała:

Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie.

Netflix Polska zebrał wszystkich ujawnionych członków obsady w jednym poście:

Wiedźmin: wszystko co wiemy o serialu Netflixa

Zdjęcia do serialu Netfliksa wystartują na początku listopada 2018 r. i potrwają do maja 2019 r. Pierwszy sezon Wiedźmina będzie liczył 8 epizodów trwających po godzinie każdy. Szczegóły fabuły pozostają nieznane. Na razie Wiedźmin jawi się jako wspaniała opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi od najstraszniejszych monstrów. Kiedy przeznaczenie rzuca go w kierunku potężnej czarodziejki i młodej księżniczki skrywającej niebezpieczny sekret, trio musi nauczyć się razem poruszać po niebezpiecznym świecie.

Serial powstanie w Budapeszcie, na Słowacji oraz w Afryce Południowej. Jego premiera zaplanowana została na 2020 rok.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda Wiedźmin w stylu anime. Oglądalibyśmy!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *