Home Newsy Wiedźmin: tak wygląda musical. Zobacz fragment prosto z Teatru Muzycznego

Wiedźmin: tak wygląda musical. Zobacz fragment prosto z Teatru Muzycznego

Wiedźmin: tak wygląda musical. Zobacz fragment prosto z Teatru Muzycznego

W Teatrze Muzycznym w Gdynii miała miejsce prapremiera spektaklu Wiedźmin. Jak się prezentował świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego na deskach teatru? Sprawdźcie fragmenty wideo.

Przypomnijmy, że musical w reżyserii Wojciecha Kościelniaka oparty jest na bazie zbiorów opowiadań Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia. Bilety rozeszły się na długo przed premierą.

Pierwsze recenzje o musicalu są bardzo pozytywne. Warto przeczytać pełną opinię na portalu Trójmiasto.pl, zaś my zacytujemy podsumowanie, które dobrze oddaje to, czego się można spodziewać:

„Kościelniak stawia na sprawdzone inscenizacyjne chwyty – groteskę podszytą czarnym humorem i „pieprzykiem”, objawionym w kreacji postaci i wulgarnym języku (w dużo większym stopniu niż u autora sagi o wiedźminie). Zawiedziony będzie ten, kto liczy na efektowne, podszyte technologią walki z potworami (większość z nich ustępuje miejsca akrobacjom) czy mrożące krew w żyłach walki na miecze (taka scena jest jedna, choć walczący właściwie nie mają ze sobą kontaktu). Udaje się jednak bardzo zgrabnie opowiedzieć historie z wiedźmińskiego świata w konwencji musicalu, wykorzystując siłę teatru (np. „ludzka” postać konia).”A jak to wygląda na żywo? Sprawdźcie materiał wideo, na którym możemy zobaczyć aktorów w akcji:

Wiedźmin to już marka sama w sobie. Oprócz bijącej rekordy popularności gry od CD PROJEKT RED, fani tworzą własne filmy z Geraltem w roli głównej (warto zobaczyć czeską produkcję oraz ten efektowny film), zaś Netflix z Platige Image pracują nad własnym serialem. Niektórzy już nawet tworzą własne czołówki! Nic dziwnego, że Wiedźmin zawitał również na deski teatru.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 50: najlepsze książki fantasy wszech czasów