Home Newsy Wiedźmin: serial Netflixa będzie bazował na grach? Zdjęcie jak z Wiedźmina 3

Wiedźmin: serial Netflixa będzie bazował na grach? Zdjęcie jak z Wiedźmina 3

Wiedźmin: serial Netflixa będzie bazował na grach? Zdjęcie jak z Wiedźmina 3

Showrunnerka serialu Wiedźmin podzieliła się w sieci nowym zdjęciem z planu. Wygląda niemal jak screen z gry komputerowej. Czyżby twórcy zmienili plany wobec oprawy wizualnej serialu Netflixa?

Lauren S. Hissrich, pełniąca funkcję showrunnerki serialu, powiedziała kiedyś jasno: oryginalna produkcja Netflixa będzie bazował na literackim uniwersum Wiedźmina. Twórczyni chciała w ten sposób odciąć się od wizualnej oprawy, utożsamianej z serią polskich gier komputerowych. Jej priorytetem było uformowanie własnego, oryginalnego i koherentnego uniwersum rodem ze słowiańskiej mitologii. Czy to jej się udało? Tego jeszcze nie wiemy, chociaż zdjęcie opublikowane niedawno w sieci niemal od razu skojarzyło się fanom z lokacją w grze Wiedźmin 3: Dziki gon. Możliwe, że scenarzyści będą bazowali na kilku motywach z cyfrowej franczyzy.

Wiedźmin – plener prawie jak lokacja z gry komputerowej:
Wiedźmin – zdradzono fragment fabuły?

Szczegóły fabuły serialowego Wiedźmina trzymane są pod kluczem. Nieliczne zdjęcia, opublikowane w mediach społecznościowych, wskazywały, że historia osadzona zostanie m.in. na zamku w Cintrze. Wedle literackiego pierwowzoru Gerlat z Rivii po raz pierwszy spotkał na nim matkę księżniczki Ciri. Lokacja pojawia się w jednym z opowiadań w tomie „Ostatnie życzenie”. Z drugiej strony niewykluczone, że twórcy sięgną po wydarzenia z serii gier komputerowych. Niedawno w sieci zadebiutowało zdjęcie z planu, przedstawiające krzesełka aktorów, którzy wcielają się w Yennefer (Anya Chalotra) oraz druida Myszywora (Adam Levy). Dwoje postaci nigdy nie spotkała się w książkach. Zdarzenie miało miejsce dopiero w grze studia CD Projekt RED.
Fanom gry powyższa lokalizacja przypomina Velen, gdzie spędza się większą część pierwszego aktu Wiedźmina 3: Dzikiego gonu. Spekulacje nie są wyssane z palca. W jednym z odcinków serialu pojawi się matka króla Temerii, a więc królestwa, w granicach którego znajduje się Velen. Stolicą krainy jest Gors Velen – u jego wybrzeży znajduje się wyspa Thanedd ze szkołą czarownic. Tych, jak wskazuje obsada produkcji oryginalnej Netflixa, będzie w serialu aż nadto.

Serial Wiedźmin – kiedy premiera?

Zdjęcia na planie Wiedźmina zostaną zakończone wiosną 2019 roku. Serial będzie przeznaczony wyłącznie dla dorosłych. Pierwszy sezon obejmie 8 odcinków trwających po godzinie każdy. Netflix zaplanował premierę serialu na przełom 2019 / 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: do sieci wyciekł scenariusz serialu Netflixa. Co na nim widać?

  • Seamus Filipowicz

    Zdjęcie przedstawia pole. Pole które wygląda jak pole, a nie screen z gry. Kto to pisał?