Home Newsy Wiedźmin: serial Netflixa tylko dla dorosłych? Kolejne wieści z planu

Wiedźmin: serial Netflixa tylko dla dorosłych? Kolejne wieści z planu

Wiedźmin: serial Netflixa tylko dla dorosłych? Kolejne wieści z planu

Jeśli wciąż jeszcze nie wytarłeś sobie mleka spod nosa, śniadanie wybierasz z menu mamy, a Twoim jedynym dokumentem identyfikacyjnym jest szkolna legitymacja, wiedz jedno: Wiedźmin nie będzie przeznaczony dla Ciebie. Netflix oficjalnie jeszcze nie ogłosił kategorii wiekowej, ale ze słów showrunnerki możemy się domyślić – Wiedźmin będzie serialem dla dorosłych. 

Lauren S. Hissrich stale kontaktuje się z miłośnikami Wiedźmina w mediach społecznościowych. W ten sposób potwierdziła m.in. że fabuła serialu nawiąże do serii książek, a nie do gier komputerowych. Twórcom zależy bowiem na wizualizacji własnego, autonomicznego uniwersum łowcy potworów. Śledząc materiały zza kulis, możemy być pewni, że historia nawiąże do opowiadań z Ostatniego życzenia. Oczywiście, podobnie jak powieści, seria gier oraz niesławny film z początków XXI wieku, także w tym wypadku fabuła przeznaczona zostanie dla starszych widzów.

Wiedźmin tylko dla dorosłych?

Nie znamy kategorii wiekowej, która zostanie przyznana Wiedźminowi. Nie ulega jednak wątpliwością, że PG-13 zaszkodziłoby fabule serialu fantasy – zwłaszcza, jeśli Netflix zamierza przyciągnąć nim uwagę fanów Gry o tron. Przyznajcie: prócz ciekawej intryg na królewskich dworach, niektórzy z Was oglądają produkcję HBO ze względu na podkręcony poziom brutalności oraz pikantny erotyzmu. Serial z pewnością nie jest przeznaczony dla najmłodszych widzów. Podobnie będzie z Wiedźminem – showrunnerka przyznała, że oglądała krótki urywek wraz z 5-letnim synem. To był błąd:

Właśnie zobaczyliśmy z Benem fragment Wiedźmina. Werdykt jest jednogłośny: tytuł nie został przeznaczony dla pięciolatków. Definitywnie, nie został…

Pięciolatkowie mają w głowie Świnkę Peppę, kwestią sporną pozostaje natomiast, czy serial zostanie przeznaczony dla widzów powyżej trzynastego roku życia, czy też wyłącznie dla dorosłych. Na werdykt Netflixa przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Wiedźmin na Wyspach Kanaryjskich

Charlotte Brändström, która wyreżyseruje dwa ostatnie odcinki Wiedźmina, znajduje się obecnie na Wyspach Kanaryjskich (konkretnie: wyspa La Palma). Serial powstanie zatem w ciepłych regionach Hiszpanii. To coś nowego, dotąd wiedzieliśmy wyłącznie o Budapeszcie (tam właśnie znajduje się ekipa techniczna oraz obsada) oraz o Południowej Afryce. Możliwe, że twórcy zrezygnowali z tropików na rzecz europejskiego słońca. Reżyserka podkreśla, że wciąż poszukuje odpowiednich lokacji do planów zdjęciowych:

Wiedźmin: opis fabuły

Fabuła serialu skupi się na zmutowanym łowcy potworów Geraldzie (Henry Cavill), czarodziejce Yennefer (Anya Chalotra) oraz księżniczce Ciri (Freya Allan).  Trójka fantastycznych postaci stworzy oryginalną rodzinę. Wspólnie będą podróżowali po magicznych krainach – w trakcie podróży przekonają się, że ludzie potrafią być gorsi od najstraszniejszych bestii. Wedle zapowiedzi twórców, historia skupi się na motywie przeznaczenia i rodziny (swoją drogą: czy tak nie brzmiały zapowiedzi Titans? – w przypadku serialu DC sprawdziły się całkowicie).

Wiedźmin: kiedy premiera?

Zdjęcia do Wiedźmina zakończą się wiosną 2019 roku, zaś serial zadebiutuje na platformie streamingowej w okolicach 2020 roku. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków trwających po godzinie każdy.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: wideo z planu zdjęciowego serialu Netflixa? To jednak podróbka

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *