Home Newsy Polski film w świecie Wiedźmina? Premiera już w 2018 roku! Jest klimatyczny zwiastun

Polski film w świecie Wiedźmina? Premiera już w 2018 roku! Jest klimatyczny zwiastun

Polski film w świecie Wiedźmina? Premiera już w 2018 roku! Jest klimatyczny zwiastun

Polscy fani Wiedźmina działają! Przed Wami zwiastun filmu zatytułowanego Pół Wieku Poezji Później. Czuć klimat z książek Andrzeja Sapkowskiego?

O czym będzie film Pół Wieku Poezji Później?

W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów…

Scenariusz jest autorski – głównym bohaterem będzie nie Geralt, lecz Lambert. To bardzo fajny i zarazem bezpieczny zabieg. Nie musimy się martwić, że wizja Geralta nie sprosta naszym oczekiwaniom. Film ma trwać 55 minut, więc całkiem sporo!

Polski film o Wiedźminie – zwiastun:
Premiera polskiego filmu o Wiedźminie zaplanowana jest na 21 czerwca na Youtubie. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie produkcji.

Jeszcze więcej Wiedźmina!

Wiedźmin cały jest na topie – ostatnio został wydany nowy zbiór opowiadań w tym uniwersum. Niedawno Czesi stworzyli znakomity krótkometrażowy film z Wiedźminem w roli głównej, zaś Fakes Froge puściło wodzy wyobraźni, tworząc świetny plakat z gwiazdą Gry o tron w roli głównej. Prace nad serialem jednak są na wczesnym etapie (przynajmniej tak donosi sam Netflix) i jeszcze nie nie wiadomo, kto wcieli się w Geralta.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: jak czytać, od czego zacząć? Poradnik dla początkujących

  • Irek Puto

    Znowu pół-elf Zamachowski? Meh….