Home Newsy Wiedźmin: scenariusz serialu gotowy. Zaczynamy odliczanie do premiery

Wiedźmin: scenariusz serialu gotowy. Zaczynamy odliczanie do premiery

Wiedźmin: scenariusz serialu gotowy. Zaczynamy odliczanie do premiery

Showrunnerka serialu Wiedźmin, Lauren S. Hissrich, pochwaliła się na Twitterze ukończeniem scenariusza produkcji. Twórczyni potwierdza: tytuł będzie liczył 8 epizodów.

Prace nad Wiedźminem trwają nieprzerwanie od niemal roku. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w zmutowanego łowcę potworów wcieli się Henry Cavill. Szczegóły fabuły pozostają nieznane. Wiadomo, że Geralt będzie przemierzał fantastyczne krainy u boku Yennefer oraz Ciri. Po drodze trójka wędrowców przekona się, że ludzie niejednokrotnie potrafią być gorsi od najstraszniejszych bestii. Niedawno showrunnerka serialu Netfliksa, Lauren S. Hissrich, oświadczyła w mediach społecznościowych, że oficjalnie zakończyła prace nad scenariuszem produkcji.

Wiedźmin: Lauren S. Hissrich ukończyła scenariusz serialu

Twórczyni serialu o Wiedźminie przez długi czas dzieliła się w mediach społecznościowych niemal wszystkimi wiadomościami o produkcji. Tam dowiedzieliśmy się, że tytuł powstanie w Europie Środkowej (oraz Afryce Południowej, jak się później okazało). Lauren S. Hissrich wyznała również na swoim Twitterze, jak zapatruje się na angaż Cavilla do tytułowej roli. Niestety, ostatnimi czasy showrunnerka ograniczyła aktywność w mediach społecznościowych. Miało to miejsce tuż po wypłynięciu wiadomości na temat castingu do postaci Ciri. Twórcy poszukiwali nastoletniej aktorki, która równocześnie byłaby reprezentantką mniejszości narodowej. Co ciekawe, taka decyzja nie spodobała się radykalnym fanom franczyzy. Sieć zadrżała od mowy nienawiści.

Po kilku tygodniach ciszy, Lauren S. Hissrich przerwała milczenie i ponownie skontaktowała się z fanami. Miała im do przekazania naprawdę ważną wiadomość:
Wiedźmin: wszystko co wiemy o serialu Netflixa

Zdjęcia do serialu Netfliksa wystartują na początku listopada 2018 r. i potrwają do maja 2019 r. Powyższy wpis showrunnerki potwierdza, że pierwszy sezon Wiedźmina będzie posiadał 8 epizodów trwających po godzinie każdy. Znając standardy Netfliksa, oczekiwana produkcja będzie wyjątkowo krótka (inne seriale liczą zazwyczaj ok. 10 odcinków). Nie ma jednak co narzekać, podobną długość osiągnął pierwszy sezon Stranger Things – dziś tytuł posiada już status kultowego w kręgach miłośników popkultury lat 80. ubiegłego wieku.

Kiedy premiera serialu Wiedźmin?

Wiedźmin zadebiutuje na platformie Netflix w okolicach końca 2019 roku lub na początku 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Thorgal: będzie serial na podstawie komiksów

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *