Home Newsy Wiedźmin: serial Netflixa vs. książka. Jakie różnice? Twórcy komentują wprowadzone zmiany

Wiedźmin: serial Netflixa vs. książka. Jakie różnice? Twórcy komentują wprowadzone zmiany

Wiedźmin: serial Netflixa vs. książka. Jakie różnice? Twórcy komentują wprowadzone zmiany

Coraz więcej wiadomo o Wiedźminie! Showrunnerka zdradziła niedawno, że pierwszy sezon odniesie się bezpośrednio do opowiadań z dwóch pierwszych książek Andrzeja Sapkowskiego. Pojawią się jednak zmiany względem oryginału. Jakie? Przekonajcie się sami.

Netflix wypuścił niedawno do sieci interesujący materiał, w którym Lauren S. Hissrich oraz Tomasz Bagiński omawiają smaczki, ukryte w zwiastunie Wiedźmina. Nie zabrakło również kilku nowych informacji na temat całego serialu. Showrunnerka potwierdziła m.in. że fabuła będzie adaptacją opowiadań z tomów Ostatnie życzenie oraz Miecz przeznaczenia. Jednak scenarzyści nanieśli pewne zmiany na zawarte w nich historiach. Jakie? Hissrich uchyliła rąbek tajemnica.

Wiedźmin: serial vs. książki – jakie różnice?

Lauren S. Hissrich udzieliła niedawno wywiadu dla magazynu SciFiNow. Opowiedziała w nim o drobnych odstępstwach fabuły serialu od książek Andrzeja Sapkowskiego:

Największa zmiana, jaką prowadziłam, polega na usamodzielnieniu Ciri i Yennefer. Bohaterki zostają przedstawione w książkach z subiektywnej perspektywy Geralta. Zależało mi, żeby publika najpierw poznała je bez udziału Wiedźmina. Ukazałam początek ich historii oraz drogę, którą każda z nich przechodzi. Dopiero później widzowie zobaczą, co się stanie, kiedy ścieżki bohaterek się skrzyżują.

To była jedna z największych zmiana, jakie wprowadziłam. Bardzo mnie to ekscytuje, ponieważ uważam każdą z tych postaci za naprawdę zniewalającą!

Wiedźmin – zwiastun:

Wiedźmin – fabuła

Od dawna wiadomo, że serial Netflixa ukaże łowcę potworów Geralta z Rivii (Henry Cavill), czarodziejkę Yennefer (Anya Chalotra) oraz księżniczkę Ciri (Freya Allan), którzy stworzą nietypową rodzinę. Najwyraźniej, zanim jednak to nastąpi, każdy z bohaterów otrzyma własny, autonomiczny wątek.

Mam tylko nadzieję, że bohaterowie nie spotkają się razem dopiero w ostatnim odcinku. Byłbym rozczarowany. Oznaczałoby to, że Wiedźmin, czarodziejka i księżniczka przeżyją wspólne przygody dopiero w zapowiedzianym, drugim sezonie. Liczę na wcześniejszą współpracę tych kilku ciekawych, choć z pozoru niepasujących do siebie postaci.

Wiedźmin – data premiery

Wiedźmin zadebiutuje na platformie Netflix już 20 grudnia 2019 roku. Serial będzie składał się z ośmiu odcinków trwających po godzinie każdy. Poznaliśmy nawet tytuły części z nich, chociaż żaden szczególnie nie nawiązuje do opowiadań z tomów Ostatnie życzenie oraz Miecz przeznaczenia.

Premiera 2. sezonu Wiedźmina została zaplanowana na 2021 rok. Wcześniej powinien ukazać się serial animowany z tego samego uniwersum. Jego realizacja nie została jednak potwierdzona przez przedstawicieli serwisu streamingowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Serial Wiedźmin będzie lepszy niż Gra o tron? Tak uważa Andrzej Sapkowski

 

 

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *