Home Newsy Wiedźmin: czy to zdjęcia z planu serialu Netflixa? Sprawdzamy!

Wiedźmin: czy to zdjęcia z planu serialu Netflixa? Sprawdzamy!

Wiedźmin: czy to zdjęcia z planu serialu Netflixa? Sprawdzamy!

Trwają prace nad serialem Wiedźmin. Obecnie ekipa znajduje się na planie zdjęciowym. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia zza kulis oczekiwanej produkcji. Niestety, nie zdradzają one szczegółów realizowanego serialu Netflixa.

Od niemal roku miłośnicy polskiej serii fantasy pióra Andrzeja Sapkowskiego siedzą jak na szpilkach, zaś każda wartościowa informacja na temat Wiedźmina momentalnie roznosi się po sieci, budząc spore zainteresowanie w fanowskich kręgach. Twórcy rozliczani są z każdym słowem, z kolei elementy fabuły układane są w większą narrację przez radykalnych fanatyków franczyzy. Dotychczas wiadomo, że historia skupi się na trójce bohaterów – Geralcie, Ciri i Yennefer – którzy podróżują po zakątkach fantastycznego świata. Postacie zdadzą sobie sprawę, iż ludzie są wielokrotnie gorsi od najstraszniejszych bestii. Poznaliśmy już obsadę serialu – ta budzi spore zastrzeżenia – oraz wstępną datę zakończenia prac na planie. Niedawno w sieci zadebiutowały prawdopodobnie pierwsze zdjęcia zza kulis przedsięwzięcia.Wiedźmin – pierwsze zdjęcia z planu:

Wiedźmin: co widać na pierwszych zdjęciach zza kulis serialu Netflixa?

Mówiąc zupełnie szczerze, na pierwszych zdjęciach z Wiedźmina widać niewiele. Prywatne fotosy zza kulis wielkich przedsięwzięć często budzą gorycz w środowiskach fanów. Brakuje im kontekstu fabuły, przez co sieć aż huczy od teorii, ubierających scenę w ramy większej narracji. Podobnie sprawa wyglądała wraz z ujawnieniem nagrania płonącej Królewskiej Przystani w trakcie prac nad 8. sezonem Gry o tron. Fani do dziś są podzieleni na tych, którzy uważają, że fantastyczne miasto zniknie w ogniach bitwy (co za tym idzie: w ogniach smoków) oraz tych, dla których płomienie i dym były wyłącznie małym pożarem albo trollem ze strony twórców.

Zdjęcie z planu Wiedźmina mówią niewiele o samej produkcji. Wpis showrunnerki, Lauren S. Hissrich, prawdopodobnie zapowiada jej cameo w serialu – nie zdradza jednak szczegółów fabuły oraz nowych postaci, dotąd niezapowiedzianych przez przedstawicieli Netflixa. Więcej szczegółów widać w nieprofesjonalnym zdjęciu, opublikowanym na Twitterze użytkownika Olimarville. Scena może odbywać się na zamku w Cintrze podczas hucznego przyjęcia, opisanego w opowiadaniu Kwestia ceny. Krótka historia, w której Geralt z Rivii po raz pierwszy poznaje Ciri została opublikowana w tomie Ostatnie życzenie. Dlaczego śmiem przypuszczać, że akcja prezentowanej scen skupi się na tamtych wydarzeniach? Wszystko przez trzy złote lwy na tarczy jednego aktora – stanowią one herb Cintry.

Wiedźmin: co wiemy o serialu Netflixa?

Zdjęcia do Wiedźmina zakończą się wiosną 2019 roku, zaś serial zadebiutuje na platformie streamingowej w okolicach 2020 roku. Fabuła skupi się na losach Geralta (Henry Cavill)Yennefer (granej przez Anyę Chalotrę) oraz Ciri (Freya Allan). Serial powstanie w Budapeszcie, na Słowacji oraz w Afryce Południowej. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków trwających po godzinie każdy.

ZOBACZ TAKŻE: Michał Żebrowski mógł zagrać w Wiedźminie od Netflixa. Dlaczego nie trafił do obsady?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *