Home Newsy Wiedźmin od Netlixa: trolling czy zapowiedź ciekawego wątku Yennefer?

Wiedźmin od Netlixa: trolling czy zapowiedź ciekawego wątku Yennefer?

Wiedźmin od Netlixa: trolling czy zapowiedź ciekawego wątku Yennefer?

Fabuła serialu Wiedźmin trzymana jest pod kluczem. Widzowie co jakiś czas poznają tylko szczątkowe informacje na temat zawartej tam historii. Pod znakiem pytania stoi kwestia, czy wyciekające do sieci wiadomości są prawdziwe, czy też twórcy albo trolle wodzą fanów za nos. Niedawno pojawił się nowa kwestia, dotycząca wspólnego wątku Yennefer i Myszowora.

Wszelkie szczegóły, dotyczące serialu Netflixa, trzymane są pod kluczem. Widzowie nie mają pojęcia, jakie wydarzenia wejdą w skład fabuły Wiedźmina. Najprawdopodobniej zobaczymy wątki zawarte w opowiadaniach „Kwestia ceny” i „Miecz przeznaczenia”. Wskazywało na to zdjęcie z planu, przedstawiające huczne przyjęcie na zamku w Cintrze. Wedle literackiego pierwowzoru Gerlat z Rivii po raz pierwszy spotkał na nim matkę księżniczki Ciri. Dziewczyna będzie jedną z głównych bohaterek serialu. Osadzenie fabuły na zamku w Cintrze potwierdza również obecność druida Myszowora w scenariuszu.

Wiedźmin w mediach społecznościowych

Twórcy rzadko dzielą się informacjami z planu Wiedźmina. Najlepszy kontakt z miłośnikami serii posiada showrunnerka, Lauren S. Hissrich. Również Henry Cavill nie przestaje informować fanów o postępie prac nad serialem. Wcielający się w Myszowora Adam Levy opublikował niedawno tajemniczy wpis na swoim Instagramie:

Wiedźmin: Yennefer i Myszowór wystąpią we wspólnej scenie

Miłośnicy franczyzy Wiedźmina momentalnie rozpoczęli analizę wpisu. W książkach autorstwa Andrzeja Sapkowskiego Yennefer nigdy nie spotkała Myszowora. Czyżby w serialu Netflixa druid miał odegrać bardziej znaczącą rolę? Bohaterowie spotkali się wyłącznie w grze „Wiedźmin 3: Dziki gon”. Showunnerka zapowiedziała jednak, że tworząc serial, starała się zerwać z wizerunkiem łowcy potworów z cyfrowej trylogii.

Kwestia spotkania się czarodziejki i druida na wspólnym ekranie stoi zatem pod znakiem zapytania. Niewykluczone, że Adam Levy sprawdza wyłącznie wiedzę fanów franczyzy.

Wiedźmin: data premiery

Twórcy zamierzają zakończyć zdjęcia do Wiedźmina wiosną 2019 roku. Serial zadebiutuje na platformie streamingowej w okolicach 2020 roku. Netflix nieprzypadkowo zamierza wzbogacić bazę produkcji oryginalnych serialem fantasy właśnie na przełomie 2019 / 2020  roku. Część fanów Gry o tron po zakończeniu serialu może skusić się na propozycję od rywali HBO.

Pierwszy sezon Wiedźmina będzie liczył 8 odcinków trwających po godzinie każdy.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: do sieci wyciekł scenariusz serialu Netflixa. Co na nim widać?

 

 

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *