Home Newsy Wiedźmin: zakończono zdjęcia na planie. Zbliża się premiera w serwisie Netflix

Wiedźmin: zakończono zdjęcia na planie. Zbliża się premiera w serwisie Netflix

Wiedźmin: zakończono zdjęcia na planie. Zbliża się premiera w serwisie Netflix

Zakończono prace na planie serialu Wiedźmin. Teraz twórcy przygotowują się do etapu postprodukcji oraz możliwych dokrętek. Premiera w serwisie Netflix zbliża się coraz większymi krokami.

Wiedźmin zapowiadany jest jako odpowiedź serwisu Netflix na popularność Gry o tron. Nieprzypadkowo produkcja fantasy zadebiutuje na platformie streamingowej pół roku po – rozczarowującym – zakończeniu serialu HBO. Oczekiwania fanów Wiedźmina są olbrzymie. Niestety, dotychczasowe przecieki spotykały się raczej z chłodnym przyjęciem. Miłośnicy serii ostro skrytykowali wizerunek Henry’ego Cavilla w roli Geralta z Rivii. Obecnie podobna fala hejtu wylewa się na kostiumy żołnierzy Nilfgaardu. Twórcy nie zdradzają zdjęć zza kulis produkcji. Milczą też na temat fabuły serialu.

Wiedźmin: koniec prac na planie zdjęciowym

Dotąd widzowie mogli czerpać wiadomości o postępie prac nad serialem z nieoficjalnych zdjęć. W ten sposób dowiedzieliśmy się m.in. że siły Nilfgaardu zaatakują inne królestwo. Ekipa zakończyła właśnie proces kręcenia serialu. Oznacza to, że w najbliższym czasie nie poznamy wielu nowych informacji na temat fabuły. Zdjęcia trwały prawie siedem miesięcy. To wyjątkowo długi proces produkcji, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę inne seriale, zrealizowane przez Netflixa.

Wiedźmin powstawał na Węgrzech, na Wyspach Kanaryjskich i w Polsce. Twórcy zrealizowali wiele scen w plenerach oraz realnych lokacjach, takich jak zamek w Ogrodzieńcu. Wskazane działanie znacznie wydłużyło proces kręcenia. O zakończeniu prac na planie poinformowała showrunnerka, Lauren Hissrich:

Wiedźmin: twórcy serialu Netflixa

Oprawa graficzna Wiedźmina nie będzie nawiązywała do gier studia CD Projekt RED. Twórcy podkreślają, że zrealizowali własne uniwersum fantasy. Wiedźmin Netflixa bazuje tylko na książkach Andrzeja Sapkowskiego.

Serial składa się z ośmiu odcinków trwających po godzinie każdy. Za ich reżyserię odpowiadają:

  • Alik Sakharov (Gra o tron),
  • Alex Garcia Lopez (Fear the Walking Dead),
  • Marc Jobst (Daredevil),
  • Charlotte Brändström (Outlander).

Wiedźmin: fabuła

Twórcy zdradzili wyłącznie krótki zarys historii: łowca potworów Geralt z Riviiczarodziejka Yennefer oraz księżniczka Ciri stworzą nietypową rodzinę. Wspólnie będą podróżować po magicznych krainach wypełnionych stworami ze słowiańskich legend oraz mitologii. Po drodze zrozumieją, że ludzie często bywają gorsi od najstraszniejszych bestii.

Miłośnicy nie przestają analizować materiałów zza kulis serialu. Ich zdaniem fabuła może nawiązywać do opowiadań z tomu Ostatnie życzenie. Bazując na nieoficjalnych zdjęciach, fani serii wskazują na podobieństwo serialu do historii Kwestia ceny oraz tytułowego Ostatniego życzenia. Niewykluczone, że scenarzyści sięgną również po motywy ze zbioru Miecz przeznaczenia.

Wiedźmin: kiedy premiera? Jest nieoficjalna data

Netflix zapowiedział, że Wiedźmin zadebiutuje na platformie VOD w czwartym kwartale 2019 roku. Datę premiery doprecyzował portal Recapped. Zdaniem tamtejszych redaktorów serial ukaże się 20 grudnia 2019 roku. Informację należy traktować z dozą dystansu. Nie została jeszcze potwierdzona przez przedstawicieli Netflixa.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin Netflixa nie będzie jak Gra o tron. Aktorom dano wyraźny zakaz!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *