Home Newsy Wikingowie: koniec serialu po 6. sezonie. Twórcy planują spin-off

Wikingowie: koniec serialu po 6. sezonie. Twórcy planują spin-off

Wikingowie: koniec serialu po 6. sezonie. Twórcy planują spin-off

Wikingowie przez długi czas stanowili ciekawą odpowiedź na Grę o tron. Nastał jednak koniec serii. 6. sezon Wikingów będzie zarazem ostatnim. Twórcy nie żegnają się z franczyzą. W planach pojawił się spin-off. 

Podobnie jak Gra o tron, także Wikingowie łączyli w sobie sagę rodową, brutalne sekwencje batalistyczne oraz polityczne intrygi. Podczas gdy serial HBO zakończy się w kwietniu 2019 roku, chwilę później widzowie będą świadkami finału popularnej serii stacji History. Nastał koniec historii o Ragnarze oraz jego potomkach. Twórcy od początku zapowiadali, że w ich intencjach leży przedstawienie losów całej rodziny nordyckiego wojownika. Według legend potomkowie Ragnara byli jeszcze bardziej znani w Europie. Być może właśnie na nich skupi się fabuła spin-offu.

Wikingowie: koniec serialu po 6. sezonie. Dlaczego?

Twórcy nie przedstawili powodów, dla których zakończą serial. W przypadku Wikingów nie można mówić o słabnącym zainteresowaniu ze strony widowni. Serial utrzymuje stałą frekwencję od przeszło sześciu lat, kiedy pierwszy nordycki śnieg spadł na ekrany telewizorów. W grę nie wchodzą również pogarszające się walory artystyczne, jak często ma to miejsce w przypadku wielosezonowych produkcji. Możliwe, że twórcy wiedzą, „kiedy zejść ze sceny”. Kończą fabułę w najlepszym momencie, zanim nie przerodzi się w kiepską i naciąganą telenowelę. Takie podejście – znane również z Gry o tron oraz Breaking Bad – jest najlepsze!Wikingowie: w planach spin-off

Twórca Wikingów, Michael Hirst, wraz ze stacją History negocjują obecnie powstanie spin-offu. Studio MGM Television podejmie ostateczną decyzję w kwestii losów franczyzy. Szczegóły spin-offu pozostają nieznane. Nie wiadomo, czy przedsięwzięcie skupi się na którymś z bohaterów Wikingów, czy też twórcy zdecydują się przedstawić zupełnie nową fabułę z równie nieznanymi postaciami.

Coraz częściej można zauważyć modę na spin-offy popularnych seriali. Gra o tron będzie posiadała autonomiczny cykl, którego akcja osadzona zostanie 5000 lat przed narodzinami Neda Starka albo Daenerys Targaryen. Twórcy The Walking Dead również zapowiadają rozwinięcie uniwersum żywych trupów (dotychczas usłyszeliśmy wieści o trzech pełnych metrażach, skupionych na postaci Ricka Grimesa). Nawet Breaking Bad – prócz Better Call Saul – ma posiadać własny filmowy spin-off.

Wikingowie: kiedy premiera 6. sezonu?

Obecnie widzowie mogą śledzić 5. sezon Wikingów. Ostatni odcinek zadebiutuje 30 stycznia 2019 roku. Premiera 6. sezonu pozostaje nieznana, chociaż najpewniej odbędzie się na przełomie 2019 i 2020 roku. Finałowy sezon będzie liczył 20 epizodów.

ZOBACZ TAKŻE: Wikingowie: fakty i mity. Zobacz za darmo świetny serial dokumentalny

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *