Home Newsy Władca Pierścieni: serial od Amazona – opis fabuły. Ujrzycie krwawe rządy Saurona

Władca Pierścieni: serial od Amazona – opis fabuły. Ujrzycie krwawe rządy Saurona

Władca Pierścieni: serial od Amazona – opis fabuły. Ujrzycie krwawe rządy Saurona

Niedługo czeka nas wysyp seriali fantasy – jednym z nich będzie Władca Pierścieni, zrealizowany przez studio Amazon. Twórcy przez długi czas nie zdradzali fabuły oczekiwanej produkcji. Dopiero niedawno zasugerowali, w którym okresie Śródziemia rozegra się akcja. O czym będzie serial Władca Pierścieni? Przed Wami opis fabuły.

Miłośnicy fantastycznego uniwersum, wzniesionego na kartach książek przez J.R.R. Tolkiena, nie otrzymają powtórki z trylogii Władcy Pierścieni. Pomimo sugestywnego tytułu, akcja serialu osadzona zostanie w zupełnie innym czasie i skupi się na diametralnie różnych wydarzenia. Sporo na temat historii zasugerowała mapa Śródziemia, którą twórcy opublikowali jakiś czas temu w mediach społecznościowych. Brakowało na niej krain jak Shire albo Gondor – w opisie zdjęcia pojawił się natomiast pierwszy wers „Wiersza o Pierścieniu”. Znawcy franczyzy bez trudu odgadnęli, że fabuła serialu może zostać osadzona w Drugiej Erze dziejów Śródziemia. Jak widać z najnowszego raportu twórców, nie mylili się.

Władca Pierścieni – twórcy opublikowali nową mapę Śródziemia:
Tym razem mapa posiada dokładny opis wszystkich krain wchodzących w zakres Śródziemia. Co ciekawe, pojawia się na niej wyspa Númenor. Kraina stanowi swoisty odpowiednik Atlantydy w mitologii J.R.R. Tolkiena. Została stworzona na początku Drugiej Ery, aby zatonąć w 3319 roku tego samego okresu. Jej obecność na mapie dobitnie podkreśla, w jakich czasach osadzono fabułę serialu. Opis pod mapą wskazuje z kolei na obecność Saurona. Tym razem twórcy wykorzystali ostatnie wersy „Wiersza o Pierścieniu”:

Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.

(przekład: Maria Skibniewska)

Serial Władca Pierścieni od Amazona: opis fabuły

Pomimo jednoznacznego tytuły, twórcy będą najwyraźniej bazować na fabule niemal wszystkich książek J.R.R. Tolkiena. Wydarzenia z Drugiej Ery zostały szczątkowo opisane w Silmarillionie, we fragmentach Władcy Pierścieni oraz w Niedokończonych opowieściach. Okres ten przypada w dziejach Śródziemia na dojście Saurona do władzy oraz na wykucie Pierścienia. Sprawdziły się zapowiedzi twórców, jakoby serial miał być prequelem trylogii Petera Jacksona. Nikt chyba nie spodziewał się, jak daleko w czasie cofną się scenarzyści nowej adaptacji literatury Tolkiena.

Kiedy premiera serialu Władca Pierścieni?

Władca Pierścieni od Amazona zadebiutuje dopiero w 2021 roku. Wcześniej, bo już w czerwcu 2019 roku, na ekrany kin trafi film biograficzny, poświęcony postaci J.R.R. Tolkiena.

ZOBACZ TAKŻE: Serial Władca Pierścieni będzie trwał aż 5. sezonów! Żeby tylko hobbici nie złapali zadyszki

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *