Home Newsy Władca Pierścieni: serial od Amazona – opis fabuły. Ujrzycie krwawe rządy Saurona

Władca Pierścieni: serial od Amazona – opis fabuły. Ujrzycie krwawe rządy Saurona

Władca Pierścieni: serial od Amazona – opis fabuły. Ujrzycie krwawe rządy Saurona

Niedługo czeka nas wysyp seriali fantasy – jednym z nich będzie Władca Pierścieni, zrealizowany przez studio Amazon. Twórcy przez długi czas nie zdradzali fabuły oczekiwanej produkcji. Dopiero niedawno zasugerowali, w którym okresie Śródziemia rozegra się akcja. O czym będzie serial Władca Pierścieni? Przed Wami opis fabuły.

Miłośnicy fantastycznego uniwersum, wzniesionego na kartach książek przez J.R.R. Tolkiena, nie otrzymają powtórki z trylogii Władcy Pierścieni. Pomimo sugestywnego tytułu, akcja serialu osadzona zostanie w zupełnie innym czasie i skupi się na diametralnie różnych wydarzenia. Sporo na temat historii zasugerowała mapa Śródziemia, którą twórcy opublikowali jakiś czas temu w mediach społecznościowych. Brakowało na niej krain jak Shire albo Gondor – w opisie zdjęcia pojawił się natomiast pierwszy wers „Wiersza o Pierścieniu”. Znawcy franczyzy bez trudu odgadnęli, że fabuła serialu może zostać osadzona w Drugiej Erze dziejów Śródziemia. Jak widać z najnowszego raportu twórców, nie mylili się.

Władca Pierścieni – twórcy opublikowali nową mapę Śródziemia:
Tym razem mapa posiada dokładny opis wszystkich krain wchodzących w zakres Śródziemia. Co ciekawe, pojawia się na niej wyspa Númenor. Kraina stanowi swoisty odpowiednik Atlantydy w mitologii J.R.R. Tolkiena. Została stworzona na początku Drugiej Ery, aby zatonąć w 3319 roku tego samego okresu. Jej obecność na mapie dobitnie podkreśla, w jakich czasach osadzono fabułę serialu. Opis pod mapą wskazuje z kolei na obecność Saurona. Tym razem twórcy wykorzystali ostatnie wersy „Wiersza o Pierścieniu”:

Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.

(przekład: Maria Skibniewska)

Serial Władca Pierścieni od Amazona: opis fabuły

Pomimo jednoznacznego tytuły, twórcy będą najwyraźniej bazować na fabule niemal wszystkich książek J.R.R. Tolkiena. Wydarzenia z Drugiej Ery zostały szczątkowo opisane w Silmarillionie, we fragmentach Władcy Pierścieni oraz w Niedokończonych opowieściach. Okres ten przypada w dziejach Śródziemia na dojście Saurona do władzy oraz na wykucie Pierścienia. Sprawdziły się zapowiedzi twórców, jakoby serial miał być prequelem trylogii Petera Jacksona. Nikt chyba nie spodziewał się, jak daleko w czasie cofną się scenarzyści nowej adaptacji literatury Tolkiena.

Kiedy premiera serialu Władca Pierścieni?

Władca Pierścieni od Amazona zadebiutuje dopiero w 2021 roku. Wcześniej, bo już w czerwcu 2019 roku, na ekrany kin trafi film biograficzny, poświęcony postaci J.R.R. Tolkiena.

ZOBACZ TAKŻE: Serial Władca Pierścieni będzie trwał aż 5. sezonów! Żeby tylko hobbici nie złapali zadyszki