Home Newsy Wojciech Smarzowski chce zrobić serial. To będzie polska Gra o tron?

Wojciech Smarzowski chce zrobić serial. To będzie polska Gra o tron?

Wojciech Smarzowski chce zrobić serial. To będzie polska Gra o tron?

Czy doczekamy się polskiego serialu historycznego, który będzie można pod względem efektowności porównywać do Gry o tron? Wojciech Smarzowski zapowiada, że chce nakręcić serial osadzony w średniowieczu!

Wołyń, ostatni kinowy film Wojciecha Smarzowskiego, otrzymał najwięcej polskich Oscarów i mimo bardzo kontrowersyjnej tematyki, został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publikę jak i krytyków. Ostatnio zaś reżyser zrealizował krótkometrażowego Księdza dla platformy ShowMax z główną rolą Arkadiusza Jakubika. Jakie są jego kolejne plany?

Polski serial historyczny z prawdziwego zdarzenia

W rozmowie z Tomaszem Raczkiem w TOK FM wyjawił sporo ciekawych informacji. Twórca aktualnie jest na etapie tworzenia scenariusza do serialu o Piastach. Myśli o realizacji trzech sezonów, w którym mieliby wystąpić aktorzy z całej Europy. Aktualnie poszukiwani są partnerzy finansowi. Wojciech Smarzowski nie ma wątpliwości, że na taki projekt są potrzebne duże pieniądze.

Kiedy ma się rozgrywać serial?

Akcja serialu miałaby się rozgrywać w czasach Mieszka I i przedstawić początki polskiej państwowości. Oprócz przedstawienia społeczno-politycznych intryg, reżyserowi zależy, by zestawić słowiańskie i pogańskie wierzenia z chrystianizacją.

Gdzie premiera?

Wojciech Smarzowski nie powiedział tego wprost, ale przyznał, że nie bez powodu zrobił swój krótkometrażowy film dla platformy ShowMax. Nie ma jeszcze oficjalnych decyzji, jednak jak przyznał twórca, taki partner byłby niezwykle cenny, gdyż źródeł finansowania polskich projektów jest bardzo mało.
Autor Wołynia zapowiada, że jeśli już uda się zgromadzić środki, to poświęci projektowi kilka lat ze swego życia:

„To jest taki projekt, w który wejdę na pięć, sześć lat. I jeżeli teraz przygotuję sobie grunt, będę mógł pracować etapami. Dlatego próbuję skoordynować różnego rodzaju ruchy produkcyjno-finansowe, które zapewniłyby nam bezpieczeństwo i wiarę, że ten serial zrobimy. Natomiast w międzyczasie na pewno będę chciał nakręcić jakąś historię współczesną, bądź dwie, dlatego że zdjęcia do tego serialu najwcześniej w 2018 roku, może jeszcze później. To jest projekt, który po prostu trzeba dobrze przygotować”

Pełny wywiad z Wojciechem Smarzowskim znajdziecie na stronie TOK FM. Co sądzicie o pomyśle? Jesteśmy pełni nadziei, że polskiemu twórcy uda się zgromadzić środki. W Polsce powstaje coraz więcej dobrych seriali, i co najważniejsze – są na w miarę wysokim poziomie oraz są komercyjnymi sukcesami. Czekamy!

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin w filmie z 2001 roku walczył kataną. Kto wpadł na ten pomysł?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *