Home Newsy Wojenne dziewczyny: nowy serial TVP. Kiedy premiera?

Wojenne dziewczyny: nowy serial TVP. Kiedy premiera?

Wojenne dziewczyny: nowy serial TVP. Kiedy premiera?

TVP szykuje nowy serial osadzony w realiach II wojny światowej.  Wojenne dziewczyny mają być odpowiedzią na popularny Czas honoru. Kiedy premiera?

Za realizację serialu Wojenne dziewczyny odpowiada Akson Studio, które na swoim koncie ma również Czas honoru. Zdjęcia właśnie się skończyły – trwały 74 dni, a realizowano je między innymi w Piasecznie pod Warszawą.

O czym będzie serial Wojenne dziewczyny?

Fabuła skupi się na trzech Polkach, które będą walczyć z niemieckim okupantem w trakcie II wojny światowej. Irka, Ewa i Marysia to młode dziewczyny, które w wyniku wybuchu wojny, będą musiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Każda z nich wywodzić się będzie z innego środowiska:

  • Irka pochodzić będzie z inteligenckiej rodziny patriotów
  • Ewka ze środowiska drobnych przestępców i złodziejaszków
  • Marysia będzie córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi

Ich los złączy się w okupowanej przez Niemców Warszawie.

Kto zagra główne role?

W serialu Wojenne dziewczyny główne role zagrają: Aleksandra Pisula, Vanessa Aleksander i Marta Mazurek. Obok nich pojawi się Danuta Stenka (matka Irki).

Wojenne dziewczyny - kiedy premiera?
Fot. facebook.com/vanessaaleksander

Za scenariusz odpowiada Marek Kreutz, który wcześniej pracował przy takich produkcjach jak Pitbull, Misja Afganistan czy też Lekarze.

Wojenne dziewczyny – kiedy premiera?

Serial Wojenne dziewczyny ma zadebiutować w TVP wiosną 2017 roku. Pierwotny tytuł był inny – wcześniej produkcja znana była pod nazwą Morowe panny.
Oprócz tego, w tle trwają zdjęcia do filmu Dywizjon 303 opowiadającego o polskich lotnikach walczących w Anglii. A jeśli macie ochotę zobaczyć świetnie zrealizowane wojenne batalie, to z pewnością zainteresuje Was ranking II wojna światowa – filmy: najlepsze bitwy. Sprawdźcie również najlepsze nowe polskie seriale.

Źródło: Wirtualne Media

Zdjęcia: Vanessa Aleksander