Home Newsy Wracają bohaterowie z przeszłości! Czy Liam Neeson ponownie wcieli się w Qui-Gona?

Wracają bohaterowie z przeszłości! Czy Liam Neeson ponownie wcieli się w Qui-Gona?

Wracają bohaterowie z przeszłości! Czy Liam Neeson ponownie wcieli się w Qui-Gona?

Choć wzmianka o Mrocznym Widmie wciąż powoduje palpitacje serca wśród najbardziej zagorzałych fanów gwiezdnej sagi, widowisko posiadało swoje zalety. Niewątpliwie jedną z nich okazał się występ Liama Neesona w roli Qui-Gona, mistrza młodego Obi-Wana Kenobi. Aktor zapowiedział, że może powrócić do swojej kreacji!

Fani wciąż oczekują, że wzmianki o autonomicznym filmie poświęconemu przygodom młodego Obi-Wana Kenobi, okażą się prawdą. Widowisko zostałoby osadzone w cyklu Gwiezdne Wojny – Historie.

W postać znanego rycerza Jedi w trylogii prequeli wcielał się Ewan McGregor. Ostatnio miłośnicy franczyzy zauważyli, że aktor mocno upodobnił się do bohatera z odległej galaktyki. Czy oznacza to, że koncern Disneya oraz Lucasfilm zrealizują produkcję? Niestety, McGregor wyznał, że nie słyszał o żadnych planach na realizację przedsięwzięcia.

gwiezdne wojny, star wars, liam neeson, qui-gon, obi-wan
kadr z filmu Gwiezdne Wojny. Mroczne Widmo

GDYBYM MÓGŁ, TO BYM ZAGRAŁ

Liam Neesona od czasu udziału w Uprowadzonej stał się flagową twarzą kina akcji. Obecnie aktor zajmuje się promowaniem swojego najnowszego filmu, Pasażera. Nie przeszkodziło mu to jednak odpowiedzieć na kilka pytań, związanych z popularną marką Gwiezdnych Wojen. Aktor przyznał, iż nigdy nie słyszał nawet o planach na realizację solowego widowiska, poświęconego postaci Obi-Wana. Równocześnie wyjawił, że jeśli tylko pojawiłaby się okazja, ponownie wcieliłby się w mistrza Jedi:

Pierwszy raz słyszę o takim projekcie! Nikt nie kontaktował się ze mną w tej sprawie. Wiem jedno: w uniwersum Gwiezdnych Wojen wszystko jest możliwe! Zapewne dobrze wiecie, że w Mrocznym Widmie mój bohater umiera. Jedi potrafią powracać. Czekam, może ktoś się odezwie…

Aktorowi chodziło naturalnie o Duchy Mocy, które powracają do świata żywych po śmierci rycerza Jedi. W ten sposób twórcy zaczęli nawet puszczać oczko w stronę widza – w Ostatnim Jedi pojawił się Duch Mocy samego Yody. Z drugiej strony, film mógłby zostać osadzony przed wydarzeniami z Epizodu I. Byłoby to jednak kłopotliwe, ze względu na wiek aktorów względem Mrocznego Widma.

gwiezdne wojny, star wars, liam neeson, qui-gon, obi-wan
kadr z filmu Gwiezdne Wojny. Mroczne Widmo

GWIEZDNE WOJNY – HISTORIE

Pierwszym filmem, wchodzącym w cykl Gwiezdne Wojny – Historie był Łotr 1. Film spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków. Niestety, nad kolejną odsłoną tej serii zawisły czarne chmury. Według wstępnych założeń produkcja, poświęcona młodości Hana Solo trafi na ekrany kin już w maju bieżącego roku. Widowisko napotkało wiele problemów na swojej drodze (m.in. zmiana reżyserów, trudny scenariusz do zaadoptowania) – nie wiadomo, w jakim stopniu wpłyną one na odbiór filmu.

Wokół cyklu spin-offów gwiezdnej sagi krążą liczne pogłoski. W mediach pojawiły się informacje o tytule poświęconym Boba Fettcie. Później wzmianka wyewoluowała do rangi wiadomości o widowisku, opowiadającego historię grupy łowców nagród, w szeregach których znajdowałby się wspomniany zamaskowany najemnik.

Inna plotka wskazywała na tytuł, przedstawiający przygody mistrza Yody.

O kim Wy najchętniej zobaczylibyście spin-off Gwiezdnych Wojen?

ZOBACZ TAKŻE: Reżyser Ostatniego Jedi wypowiada się na temat motywu rodziców Rey

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *