Home Newsy Wyłożyli na ten film grosze, otrzymali ponad 600 procent zysku

Wyłożyli na ten film grosze, otrzymali ponad 600 procent zysku

Wyłożyli na ten film grosze, otrzymali ponad 600 procent zysku

W dzisiejszych czasach, gdy prym wiodą wysokobudżetowe superprodukcje, a na ich sukces składają się również specjalne matematyczne wyliczenia, ciężko uwierzyć w sukces niezależnej niskobudżetowej produkcji. Tymczasem ten horror przyniósł ponad 600% zysku jego twórcom!

Najbardziej dochodowy film 2017 roku w USA to…

Prestiżowy portal filmowy The Warp przeprowadził obliczenia związane z najbardziej dochodowymi filmami w amerykańskich kinach z tego roku. Dodano do siebie budżet filmu z działaniami marketingowymi i porównano je do sprzedaży biletów. Kto się okazał zwycięzcą? Nie żaden z filmów Disneya, Marvela czy też 20th Century Fox, lecz niskobudżetowy horror Uciekaj! (ang. tytuł Get out!). Zaskoczeni?

Te liczby robią OLBRZYMIE wrażenie!

Realizacja filmu Uciekaj! kosztowała zaledwie 4 mln dolarów. Z kolei wpływy z biletów w USA to ponad 250 mln dolarów. Czyli daje to kwotę około 62 razy większą niż budżet. To ponad 600 procentowe przebicie. Te liczby wyglądają niesamowicie!

Kto stoi za tym sukcesem?

Studio odpowiedzialne za realizację tej produkcji to Blumhouse, które doskonale wie co robi. To nie pierwszy ich sukces. Przyjęta przez nich forma strategii zakłada wydanie rocznie kilku niskobudżetowych horrorów lub thrillerów. To oni stoją za takimi filmami jak Paranormal Activity, Sinister czy też Noc oczyszczenia. Większość z tych filmów to mikroskopijne budżety w porównaniu do hollywoodzkich blockbusterów. Ale przyrosty są bardzo duże! Firma stara się dać twórcom wolną rękę i celuje przede wszystkim w niszę fanów, którzy cenią w filmie nie tylko efekty specjalnie, ale dobrze skonstruowany scenariusz.

Uciekaj! – krytycy pokochali ten film

Film Jordana Peele to przy okazji debiut kinowy tego twórcy. Ten dreszczowiec to przy okazji genialna satyra społeczeństwa amerykańskiego, w którym twórca w niecodzienny sposób pokazuje różne ludzkie przywary. Robi to w sposób tak celny, że amerykańscy krytycy pokochali całość. Przed premierą, Uciekaj! na Rotten Tomatoes miał 100% pozytywnych recenzji (aktualnie 99%). I to między innymi dzięki tym entuzjastycznym opiniom film okazał się tak dużym sukcesem komercyjnym.

Widzieliście film?

Dla nas Uciekaj! to świetne kino, pełne niekonwencjonalnych rozwiązań. Dawno żaden obraz nas tak nie zaskoczył. To również jeden z tych filmów, o którym najlepiej wiedzieć jak najmniej, by nie popsuć sobie przyjemności z poznawania fabuły. A jak Wasze wrażenia? Co sądzicie o filmie?

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze horrory 2016

  • kajkosz

    Zysk to ponad 6150% a nie 600%. 600% to inaczej sześciokrotność 4 milionów dolarów czyli 24 miliony…tylko:)

    • pol zariba

      Dokładnie tak:) Miałem napisać o błędzie, bo 6000% to jednak dużo większe przebicie, ale widzę, że kolega już skomentował:)