Home Newsy X-Men trafią do kinowego uniwersum Marvela. Jaki los czeka Deadpoola?

X-Men trafią do kinowego uniwersum Marvela. Jaki los czeka Deadpoola?

X-Men trafią do kinowego uniwersum Marvela. Jaki los czeka Deadpoola?

Miłośnicy kinowego uniwersum Marvela nerwowo śledzą fuzję Foxa z Disneyem. Czy X-Meni spotkają Czarną Panterę albo Kapitan Marvel na wspólnym ekranie? Przedstawiciele obu firm zdradzili plany na kolejne lata. Nie ma powodu do obaw.

Disney dominuje współczesny box office. Mając w swoich szeregach studio Pixar, prawa do postaci z uniwersum Marvela oraz wszechświat Gwiezdnych Wojen, nie ma właściwie konkurencji pośród innych blockbusterów. Niedawno jego zasoby wzbogaciły się o franczyzy, należące do studia 21th Century Fox. Transakcja kosztowała 52,4 miliardy dolarów. W zamian Disney otrzymał prawa do postaci wchodzących w skład Fantastycznej Czwórki oraz X-Menów, oryginalną trylogię Gwiezdnych Wojen oraz dostęp do biblioteki wielu prestiżowych franczyz jak Obcy albo Simpsonowie. Dodatkowo firma nabyła 30% udziałów z utrzymania platformy Hulu, kilkanaście regionalnych kanałów sportowych oraz udziały z utrzymania sieci kanałów. Fani niemal od razu zaczęli dywagować, czy Mutanci lub Deadpool wejdą w skład MCU. Znamy odpowiedź przedstawicieli Disneya i Foxa.

Fox i Disney: premiery w 2019 roku

W trakcie trwającego obecnie CinemaConu przedstawiciele Foxa i Disneya zdradzili wszystkie głośne premiery obu firm na 2019 roku. Pośród wymienionych tytułów znalazły się m.in.: Avengers: Koniec gry, biografia J.R.R. Tolkiena, Aladyn, X-Men: Mroczna Phoenix, Król lew oraz The New Mutants.

Interesujący wydaje się zwłaszcza ostatni z filmów. Premiera The New Mutants była wielokrotnie odkładana w czasie, twórcy nanosili poprawki na scenariusz w trakcie trwania zdjęć, zaś dokrętki były tam na porządku dziennym. Wiele osób zakładało, że widowisko nie trafi do kinowego obiegu. Zamiast na dużym ekranie, jego przyszłość widzieli na platformach streamingowych Hulu albo Disney+. Sprawy potoczyły się zupełnie inaczej.

X-Men: Mroczna Phoenix oraz The New Mutants nie wejdą jeszcze w skład MCU. Dopiero po ich premierze Mutanci pojawią się w kinowym uniwersum Marvela.

Co dalej z Deadpoolem?

Najwięcej pytań budziła przyszłość Deadpoola. Pojawiły się informacje, że trzecia odsłona przygód pyskatego najemnika faktycznie powstanie, jednak szczegóły całego przedsięwzięcia były niewiadome. Dopiero niedawno pracownik Disneya, Alan Horn, oficjalnie potwierdził powrót Deadpoola. Wciąż nie wiadomo, czy postać dołączy do kinowego uniwersum Marvela. Wątpię jednak, aby tak się stało. Wulgarna i brutalna konwencja komiksów z tym bohaterem nie pasuje do widowisk pokroju Strażników Galaktyki albo Thora: Ragnarok.

ZOBACZ TAKŻE: Shang-Chi: azjatycki superbohater z uniwersum Marvela otrzyma swój film

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *