Home Newsy X-Meni rozbici w czasie! New Mutants, Deadpool 2 i Gambit z nowymi datami premier

X-Meni rozbici w czasie! New Mutants, Deadpool 2 i Gambit z nowymi datami premier

X-Meni rozbici w czasie! New Mutants, Deadpool 2 i Gambit z nowymi datami premier

Trzy produkcje osadzone w uniwersum X-Men zmieniły swoją datę premiery. Taka decyzja ze strony twórców może być spowodowana wchłonięciem marki przez koncern Walta Disneya. Z drugiej strony na pierwszy plan wychodzą techniczne aspekty realizacji filmów, które w dużej mierze zaważyły o zmianie terminu ich debiutu na dużym ekranie.

X-verse staje się coraz bardziej zróżnicowane. Z jednej strony widzowie otrzymają brutalnego Deadpoola 2, utaplanego w czarnym poczuciu humoru. New Mutants ma z kolei zostać przedstawicielem modnego ostatnimi czasy gatunku grozy. Ostatecznie Gambit kształtuje się jako heist movie – niestety, z tym tytułem twórcy posiadają obecnie najwięcej problemów…

GAMBIT

Produkcja filmu o Mutancie napotkała na swojej drodze kolejne przeszkody. Z projektu wycofał się planowany reżyser, Gore Verbinski. To już trzeci twórca, który opuścił przedsięwzięcie. Wcześniej na stanowisku reżysera zasiadał Rupert Wyatt (Geneza Planety Małp) oraz Doug Liman (Na skraju jutra) – drugi z wymienionych filmowców spędził już długie rozmowy z przedstawicielami studia Fox.

Powody odejścia Verbinskiego z Gambita pozostają nieznane. Twórcy wskazali na błędne rozpisanie harmonogramów obu stron. Dało się również usłyszeć o odmiennych wizjach artystycznych produkcji pomiędzy studiem a Verbinskim.

Sytuacja jest o tyle kłopotliwa, że Gambit już w lutym bieżącego roku trafić miał na plan zdjęciowy. Wraz z nowym harmonogramem studia Fox, data premiery widowiska przełożona została na 7 lipca 2019 roku (wcześniej był to 22 luty 2019). Możliwe zatem, że zdjęcia do filmu rozpoczną się w lipcu bieżącego roku. Nazwisko nowego reżysera przedsięwzięcia pozostaje nieznane.

Gambit poprzez kontakt fizyczny potrafi ładować materię energią kinetyczną. Sprawia to, że przy uderzeniu dany przedmiot eksploduje. Atrybutami Mutanta stał się kij oraz talia kart, którymi heros rzuca z niesłychaną precyzją. W postać Gambita wcieli Channing Tatum (21 Jump Street). Według wstępnych założeń, film posiadał będzie konwencję heist movie (widowiska o spektakularnym włamaniu).

gambit, deadpool 2, x-men, new mutants, premiera, data, termin, kino, superbohater, mutant
Gambit

NEW MUTANTS

Fakt przesunięcia New Mutants w czasie wydaje się najbardziej kontrowersyjny. Produkcja miała trafić na ekrany kin już w kwietniu bieżącego roku – ostatecznie data premiery filmu przesunięta została na… 22 lutego 2019 roku!

Decyzja twórców spowodowana została mieszanymi opiniami ze strony widzów, uczestniczących w pokazach testowych New Mutants. Film reklamowany był jako horror osadzony w uniwersum superbohaterów. Podobną konwencję wskazywał oficjalny zwiastun produkcji. Niestety, pokazy testowe wykazały, że widowisko nie jest dostatecznie przerażające. Studio Fox zażądało dokrętek mających na celu wydobycie nowych pokłady grozy widowiska.
Pozostaje mieć nadzieję, że planowane dokręcanie scen nie wpłynie na odbiór produkcji. Podobny zabieg stosowany w kinowym uniwersum DC zakończył się w mało efektowny sposób (chodzi naturalnie o Legion Samobójców oraz Ligę Sprawiedliwości). Z drugiej strony studia zapewniło sobie ponad rok na realizację nowych scen – to wystarczająco długi okres czasu, by całokształt dopięty został na ostatni guzik.

W filmie ujrzymy takie nazwiska, jak Anya Taylor-Joy (Split), Maisie Williams (Gra o Tron), Henry Zaga (13 powodów), Charlie Heaton (Stranger Things) oraz Alice Braga (Jestem legendą).

DEADPOOL 2

Na korzyść dla widzów przesunięta została data premiery drugiej odsłony przygód wygadanego superbohatera. Film trafi na ekrany kin 18 maja bieżącego roku (dwa tygodnie wcześniej, niż pierwotnie było to zaplanowane).

Fabuła Deadpoola 2 pozostaje nieznana. Wiadomo, że w produkcji pojawi się dwóch charakterystycznych bohaterów, znanych z kart komiksów Marvela: zabójcza Domino oraz cyborg Cable.

Maj szykuje się szczególnie obiecująco dla fanów kina blockbusterowego. Miesiąc rozpocznie się spektakularną premierą Avengers: Wojna bez granic. Później, 25 maja na ekrany kin trafi Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. Tutaj fani prowadzą ożywione dyskusje, czy produkcja faktycznie zostanie zrealizowana w podanym terminie. Najbardziej frasujący wydaje się fakt, że twórcy wciąż nie opublikowali jakichkolwiek materiałów reklamowych widowiska.

Bez zmian pozostała data premiery X-Men: Dark Phoenix – film trafi na ekrany kin 2 listopada bieżącego roku.

ZOBACZ TAKŻE: Disney kupił większość 21st Century Fox. Za ile? KOSMICZNA CENA! Co to oznacza?