Home Newsy Disney kupił większość 21st Century Fox. Za ile? KOSMICZNA CENA! Co to oznacza?

Disney kupił większość 21st Century Fox. Za ile? KOSMICZNA CENA! Co to oznacza?

Disney kupił większość 21st Century Fox. Za ile? KOSMICZNA CENA! Co to oznacza?

To już oficjalna wiadomość. Po wielu spekulacjach, Disney wykupił większość udziałów w 21st Century Fox. Co to oznacza?

Czym jest 21st Century Fox?

21st Century Fox to TRZECIA największa korporacja w USA – za Disneyem oraz Comcastem. W jej skład wchodzą między innymi studio filmowe 20th Century Fox, stacje telewizyjne Fox, kanał FX, brytyjski Sky, National Geographic czy też platforma streamingowa Hulu. Prezesem jest Rupert Murdoch, jeden z najbogatszych ludzi na świecie.

Za ile Disney kupił Foxa?

Disney przejął segment rozrywkowy (przede wszystkim filmy i seriale) za 52 miliardy dolarów. To jest OLBRZYMIA transakcja, która niesie ze sobą wiele zmian. Fox zostawił dla siebie sekcje sportowe i newsowe.

Co to oznacza dla fanów filmów i seriali?

Najbardziej zadowoleni mogą być fani Marvela. Disney przejął prawa do X-Men. To oznacza, że prędzej czy później te postacie pojawią się w MCU budowanym przez lata przez Marvel Studios i Disneya. I z tego faktu można się z jednej strony cieszyć, ale z drugiej nieco smucić. Dlaczego?

Jakoś sobie nie wyobrażamy, by powstał kolejny tak dojrzały i brutalny Logan. A tym bardziej kolejna część Deadpoola. O fuzji w charakterystyczny dla siebie sposób napisał Ryan Reynolds:

Disney przejął prawa do takich kultowych filmowych marek jak Obcy, Predator, Z archiwum X, Planeta małp, Avatar i wiele, wiele innych. Ma w swoim portfolio takie seriale jak Fargo, American Horror Story, Sons of Anarchy czy też Legion. Jaki będzie teraz kierunek dla tych produkcji? Co z tym zrobi Disney? Śmiemy wątpić, czy będzie dalej starało się tworzyć tego typu bezkompromisowe produkcje przeznaczone dla dorosłego widza. Martwi nas nieco polityka firmy, która w większości przypadków stara się tworzyć produkcje pod PG-13. Czekamy na rozwój wydarzeń.

A co Wy sądzicie o całej sytuacji?

ZOBACZ TAKŻE: Reżyser Logana hejtuje filmy o superbohaterach. Czego w nich nie lubi?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *