Home Newsy Zastępca Gry o tron? Martin Scorsese oraz twórca Wikingów ukażą czasy starożytnej cywilizacji!

Zastępca Gry o tron? Martin Scorsese oraz twórca Wikingów ukażą czasy starożytnej cywilizacji!

Zastępca Gry o tron? Martin Scorsese oraz twórca Wikingów ukażą czasy starożytnej cywilizacji!

Martin Scorsese oraz Michael Hirst współpracują nad realizacją serialu The Ceasars. Produkcja skupi się na politycznych aspektach Starożytnego Rzymu.

Michael Hirst to perfekcyjna osoba na tym stanowisku. Twórca już kilkukrotnie przenosił widzów widzów w czasie – dla stacji History Channel zrealizował Wikingów, dla Showtime wyprodukował z kolei serial poświęcony postaci króla Henryka VIII, Dynastię Tudorów. Martin Scorsese posiada na koncie równie gigantyczny sukces telewizyjnej serii Zakazane imperium. Niestety, jego drugi serial – Winyl – anulowany został już po pierwszym sezonie.

Young Ceasers

Twórca Wikingów napisał odcinek pilotażowy The Ceasars. Historia rozpocznie się od momentu dojścia młodego Juliusza Cezara do władzy. Produkcja trafi na plan zdjęciowy w 2019 roku – większość materiału zrealizowana zostanie we Włoszech. Martin Scorsese wyreżyserował odcinki pilotażowe do Zakazanego imperium oraz Winyla. Nie wiadomo, czy obejmie to samo stanowisko przy okazji nadchodzącego serialu.

Rozmawiając z czasopismem The Guardian, Hirst wyznał, że Martin Scorsese jest pasjonatą historii Starożytnego Rzymu. Twórca Chłopców z ferajny od lata przymierzał się do realizacji widowiska, poświęconego antycznej cywilizacji. Scenarzysta The Ceasars powiedział:

W filmach Juliusz Cezar przedstawiany jest zazwyczaj jako facet w średnim wieku, zmagający się z politycznymi niedogodnościami. Mało osób wie, że był równie interesującym i ambitnym człowiekiem jako młodzieniec. Wielu cezarów doszło do władzy będąc jeszcze młodym, jednak nigdy nie zostało to przedstawione na dużym czy małym ekranie. W serialu dominuje energia i żywotność młodej kultury rozrastającej się pod wpływem równie młodego władcy. To zadziwiające, w jak krótkim czasie tak małe królestwo urosło do rozmiarów potężnego imperium. Nie udałoby się tego osiągnąć pod przywództwem starego, zmęczonego polityka czy dogorywającego wojownika.

Oparte na faktach

Konwencja serialu będzie łączyła w sobie realizm znany z tytułów Martina Scorsese oraz artystyczną swobodę spod znaku Dynastii Tudorów. Michael Hirst wyjawił The Guardian:

Z serialem będzie jak z większością sztuk Szekspira – bazują na historycznym wydarzeniu, by później wkraść się na fikcjonalne terytoria.

Nie wiadomo, dla jakiej stacji powstaje The Ceasars. Martin Scorsese realizuje obecnie The Irishmana dla Netflixa, możliwe, że to właśnie platforma streamingowa zakupi prawa do produkcji. Z drugiej strony dwa poprzednie seriale twórcy Wilka z Wall Street wyprodukowane zostały dla HBO – stacja stworzyła już w latach 2005-2007 2-sezonowy tytuł, poświęcony starożytnemu państwu Rzym. Nie wiadomo, czy będzie zainteresowana powrotem do tej tematyki.

Stacja History Channel zachwala sobie współpracę z  Michaelem Hirstem – dla niej również może powstać The Ceasars. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane.

ZOBACZ TAKŻE: Co oglądać zamiast Gry o tron w 2018 roku? W HBO ciekawa alternatywa

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *