Home Newsy Złote Globy: w jakiej kategorii może być nominowany najlepszy horror ostatnich lat? To nie żart!

Złote Globy: w jakiej kategorii może być nominowany najlepszy horror ostatnich lat? To nie żart!

Złote Globy: w jakiej kategorii może być nominowany najlepszy horror ostatnich lat? To nie żart!

Uciekaj!, czyli jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat, będzie walczył o nominację do nagród Złote Globy. W jakiej kategorii?  Dość niecodzienna decyzja…

Film Jordana Peele to okazji debiut kinowy tego twórcy. Ten dreszczowiec to przy okazji genialna satyra społeczeństwa amerykańskiego, w którym twórca w niecodzienny sposób pokazuje różne ludzkie przywary. Robi to w sposób tak celny, że amerykańscy krytycy pokochali całość. Przed premierą, Uciekaj! na Rotten Tomatoes miał 100% pozytywnych recenzji. I to między innymi dzięki tym entuzjastycznym opiniom film okazał się olbrzymim sukcesem komercyjnym.

W jakiej kategorii został został zgłoszony horror?

Nic dziwnego, że Universal Pictures chce wykorzystać pozytywne zamieszanie wokół filmu. Jeśli chodzi o filmy pełnometrażowe, to są dwie kategorie:

  • najlepszy film dramatyczny (Best Motion Picture — Drama)
  • najlepsza komedia lub musical (Best Motion Picture — Musical or Comedy)

Tak, dobrze obstawiacie – Uciekaj! zostało zgłoszone do drugiej kategorii. Czyli jeśli uda się tej produkcji otrzymać oficjalną nominację, to będzie walczył w kategorii o najlepszą komedię.

Najlepszy horror najlepszą komedią?!

Skąd w ogóle taka absurdalna decyzja i czemu została zaakceptowana? Może to wynikać z faktu, że film jest jednak odczytywany jako satyra współczesnego USA. Dodatkowo, hollywoodzkie studio zapewne woli, by film walczył w tej kategorii, gdyż o najlepszy dramat biją się najczęściej tytuły uznawane za poważniejsze. Taki podział zarazem pokazuje, jak skostniałe jest w tym przypadku Hollywood. Z ciekawostek – Marsjanin również walczył o tytuł najlepszej komedii. Od dłuższego czasu kategorie te są umowne. Nie zmienia to jednak faktu, że brzmi to niedorzecznie.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 100: najlepsze horrory i filmy grozy

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *