Home Newsy Znamy usunięte sceny z Thora: Ragnarok! Pojawia się w nich zmarła postać z MCU oraz… seks-macki!

Znamy usunięte sceny z Thora: Ragnarok! Pojawia się w nich zmarła postać z MCU oraz… seks-macki!

Znamy usunięte sceny z Thora: Ragnarok! Pojawia się w nich zmarła postać z MCU oraz… seks-macki!

Niedawno Thor: Ragnarok doczekał się wydania na DVD oraz Blu-Ray. Aby lepiej wypromować domową dystrybucję, twórcy zdecydowali się na ujawnienie kilku usuniętych scen. Nigdy nie spodziewalibyście się, że takie motywy mogły znaleźć się w widowisku Marvela! Gotowi na seks-macki i magiczne toi-toje?

Uwaga, materiał zawiera spoilery! Dwie pierwsze odsłony przygód boga z nordyckiej mitologii nie cieszyły się dużą popularnością, często będąc wymieniane pośród rankingów najgorszych odsłon MCU. Twórcy kinowego uniwersum Marvela poszli jednak po rozum do głowy, diametralnie odmieniając konwencję serii o Thorze. W tym celu za sterami Ragnaroka zasiadł charakterystyczny reżyser, Taika Waititi, znany z nietuzinkowego poczucia humoru.

Niestety, w kilku momentach reżyser przeholował, a niektóre żarty mogły negatywnie wpłynąć na wizerunek koncernu Disneya. Niedawno poznaliśmy usunięte sceny z widowiska!

Toi-toi i Loki

Już w jednym z pierwszych teaserów filmu ukazana została scena, w której Hela niszczy młot Thora, Mjölnir. W tym samym fragmencie widowiska umiera potężny król Asgardu, Odyn. Akcja pierwotnie rozgrywała się w ciemnym zaułku, gdzieś pośród nowojorskiej infrastruktury. Później lokacja niefortunnego incydentu zamieniona została na zieloną łąkę. Powód? Twórcy uznali, że scena zrealizowana w nowojorskiej alei wygląda zbyt przygnębiająco!

Dodatkowo zmienił się sposób, w jaki Thor wydobył Lokiego z nietypowego więzienia…

Taika Waititi wyznał, skąd wziął się pomysł na zmianę brudnych zaułków na norweskie fiordy:

Początkowo pragnęliśmy, aby Thor i Loki odnaleźli Odyna gdzieś w Nowym Jorku, mieszkającego na ulicach. Wiesz, coś w stylu filmu Fisher King… To było tyleż niesamowite, co bardzo interesujące – myślę, że wskazana alternatywa może znaleźć się na wydaniu DVD. Niestety, umiejscowienie tej sceny oraz motyw śmierci Odyna bardzo zasmuciła widzów na pokazach testowych. Faktycznie, to dość przygnębiająca wizja końca wielkiego króla Asgardu. Woleliśmy przyjąć motyw śmierci wśród mistycznych, nordyckich fiordów.

Zobaczcie sami, jaki inaczej mogły rozegrać się losy Thora, Doktora Strange’a i Lokiego:

Grandmaster i seks-macki

Paradoksalnie, najbardziej niewygodne okazały się sceny z udziałem Grandmastera, granego przez Jeffa Goldbluma. Na pierwszym z materiałów zobaczyć można alternatywny moment spotkania Thora z ekscentrycznym władcą z planety Sakaar. Podkreślona zostaje w nim estetyka kampowego kina SF lat 80.:

Inna z usuniętych scen zahacza o slapstickowy humor. Grandmaster używa w niej uniwersalnych – jego zdaniem – gestów, stosowanych w całej galaktyce. Jego „prawa ręka”, Topaz (Rachel Mouse) ma zgadnąć, co oznacza prezentowany przez władcę ruch:

Ostatni z materiałów ujawnia osobliwy fetysz Grandmastera. Choć macki nie zostały ukończone komputerowo w postprodukcji, widz bez problemu potrafi zrozumieć, jak przebiegają orgie ekscentrycznego władcy. Późniejsza rozmowa, odbyta między Brucem Bannerem a Thorem wydaje się jeszcze komiczniejsza. Superbohaterowie rozmawiają o ich obecnej sytuacji oraz o Heli, która zamordowała ojca Gromowładnego, Odyna. Z ust Hulka padają ironiczne słowa: „You’re Thor, you can kill your sister!”. Zobaczcie to sami:

Yondu żyje?

Najciekawszy wydaje się jednak gościnny udział Yondu, znanego z serii Strażników Galaktyki. Jak wiadomo, bohater został zabity w drugiej odsłonie galaktycznych przygód kinowego uniwersum Marvela. W Thorze: Ragnaroku powraca, wyglądając dokładnie tak samo, jak w Strażnikach Galaktyki vol.2 (wskazuje na to charakterystyczna Płetwa na jego głowie). Yondu pragnie się spotkać z Kevinem i Lou. To kolejny błyskotliwy żart twórców – bohater prawdopodobnie poszukuje producentów wykonawczych kinowego uniwersum Marvela, Louisa D’Esposito oraz Kevina Feige’a. Istnieje duża możliwość, że Yondu pragnie spotkać się z twórcami MCU, by rozliczyć się z uśmiercenia jego postaci. Z drugiej strony może chcieć wynegocjować udział w Strażnikach Galaktyki vol.3.

Niestety, ten fragment filmu został usunięty na wczesnym etapie postprodukcji. Na materiał nie naniesiono CGI, zatem w drugim planie dominuje bluescreen:

Twórcy nie wykorzystali sceny w Ragnaroku, gdyż mogła ona budzić zbyt dużą dezorientację wśród fanów kinowego uniwersum Marvela.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *