Home Newsy Zwiastun filmu o Tolkienie. Jak prezentuje się Nicholas Hoult w tej roli?

Zwiastun filmu o Tolkienie. Jak prezentuje się Nicholas Hoult w tej roli?

Zwiastun filmu o Tolkienie. Jak prezentuje się Nicholas Hoult w tej roli?

Jak powstał Władca Pierścieni? Na to pytanie widzowie poznają odpowiedź w filmie biograficznym o słynnym fantaście. Tolkien zadebiutował w pierwszym zwiastunie.

Chodziły słuchy o serialu Władca Pierścieni, realizowanym przez studio Amazon. Tytuł miał rzekomo poprzedzać fabułę z książek oraz filmów, a jego głównym bohaterem został młody Aragorn. Niestety, od dłuższego czasu panuje cisza na temat planowanego przedsięwzięcia. Możliwe, że kwota 500 mln dolarów, jaką Amazon chciał przeznaczyć na powstanie dwóch sezonów okazała nieco przesadzona. Fani Władcy Pierścieni oraz Hobbita (jeśli ta szkaradna, kinowa trylogia mogła zyskać w ogóle jakichkolwiek „fanów”) nie mają na co narzekać – powstała biografia J.R.R. Tolkiena. O projekcie po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć w 2016 roku. Film zatytułowany został po prostu Tolkien.

Tolkien – zwiastun:
Tolkien – opis fabuły

Widzowie otrzymają wgląd w życie i twórczość J.R.R. Tolkiena. Jeśli wierzyć pierwszej zapowiedzi, filmowcy skupią się na młodości znakomitego pisarza. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, skąd fantasta czerpał inspirację do stworzenia Śródziemia. Kolejno zobaczymy najmłodsze lata Tolkiena, okres wojny oraz romantyczną historię jego związku z Edith.

Najbardziej niepokoją mnie pseudofantastyczne fragmenty, upozorowane na magiczny świat z książek Tolkiena. Sceny z powyższego zwiastuna, zaprezentowane w tej konwencji przypominają bardziej teledyski kiepskich kapel heavymetalowych.

Tolkien – obsada i twórcy

Reżyserem filmu został Dome Karukoski (Tom of Finland). Za scenariusz odpowiada David Gleeson (Wojna jest wszędzie). W obsadzie zobaczymy: Nicholasa Houlta (w roli Tolkiena), Lily Collins, Colma Meaneya, Anthony’ego Boyle’a, Patricka Gibsona, Toma Glynn-Carneya, Craiga Robertsa, Laurę Donnelly, Genevieve O’Reilly, Pam Ferris i Dereka Jacobiego.

Tolkien – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu Tolkien zaplanowana została na 10 maja 2019 roku. Nie wiadomo, kiedy tytuł trafi na ekrany polskich kin.

ZOBACZ TAKŻE: Władca Pierścieni, Batman i inne tytuły filmów po kaszubsku? Jo! Te plakaty rozbawią Was do łez

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *