Home Newsy Zygmunt Freud bohaterem nowego serialu kryminalnego na Netflix

Zygmunt Freud bohaterem nowego serialu kryminalnego na Netflix

Zygmunt Freud bohaterem nowego serialu kryminalnego na Netflix

Psychoanaliza i kryminalne śledztwo znów zagrają jedne skrzypce na platformie Netflix. Bohaterem nowego serialu został sam Zygmunt Freud. Czyżby szykowała się powtórka z rozrywki w stylu Mindhuntera?

Nie byłoby psychoanalizy, gdyby nie Zygmunt Freud. To on jako pierwszy podzielił umysł człowieka na id, ego i superego oraz zaproponował proces leczenia chorych psychicznie poprzez sesje terapeutyczne (choć jak wskazuje późniejszy psychoanalityk, Jacques Lacan, Freud nie do końca zdawał sobie sprawę z klarownego połączenia oratorstwa oraz strukturalnej budowy ludzkiego umysłu – na tym polu działał wyłącznie poprzez doświadczenie i zdrowy rozsądek). Choć później wielu teoretyków i filozofów wskazało na błędy w sposobie myślenia austriackiego neurologa (spowodowane purytańskim i patriarchalnym sposobem funkcjonowania ówczesnego społeczeństwa), nie da się wykluczyć jego wkładu w europejską teorię światopoglądową, socjologię oraz wszelkie nauki o kulturze. Naukowiec stał się bohaterem kilku filmów biograficznych i dokumentalnych, z których najsłynniejszym jest Niebezpieczna metoda w reżyserii Davida Cronenberga. Tym razem Freud pojawi się w fikcjonalnym serialu kryminalnym, gdzie wspólnie z policją będzie tropił seryjnych morderców.

Serial Freud od Netflixa niczym Mindhunter?

Freud – bo tak zatytułowana została produkcja – przedstawi profile psychologiczne seryjnych morderców. Serial od podszewki zagłębi się w ich podświadomość oraz zbada najmroczniejsze rejony psychopatycznych umysłów. Jeśli scenarzyści dokładnie odrobią zadanie domowe, w wysnutej historii nie powinno zabraknąć badania snów pacjentów i dokładnych obserwacji ich tików nerwowych.

Ujęcie kryminalnego śledztwo i psychoanalizy w jeden wspólny nawias to temat coraz częściej powracający w produkcjach Netflixa. Podobnie sprawa wyglądała przy okazji produkcji Mindhunter. Serial pod wodzą Davida Finchera skupiła się na amerykańskich pionierach z FBI, wykorzystujących psychoanalizę do łapania seryjnych morderców. O ile fabuła Mindhuntera oparta została o autentyczne osoby i prawdziwe wydarzanie (zresztą, wrażenie robi pieczołowitość kastingu oraz upodobnienie aktorów do realnych postaci), tak Freud będzie serialem skrajnie fikcjonalnym, odnoszącym się wyłącznie do zwartości dzieł austriackiego myśliciela oraz jego postaci jako psychoanalityka.

Zygmunt Freud nie będzie działał w pojedynkę – w śledztwie pomoże mu inspektor policji znany pod pseudonimem Kiss oraz medium Fleur Salome. Obsada serialu pozostaje nieznana.

Serial Freud – kiedy premiera?

Freud to pierwsza austriacka produkcja z sygnaturą Netflix Originals. Platforma streamingowa skutecznie realizuje plan ekspansji Europy. W 2018 roku na Netflixa trafił m.in. duński Rain oraz hiszpański Dom z papieru. Niedawno informowaliśmy Was również o pierwszym szwedzkim serialu, wyprodukowanym dla najpopularniejszej usługi VOD – kryminale Quicksand.

Freud – gdzie będzie można oglądać serial?

Zdjęcia do serialu rozpoczną się jesienią 2018 roku. Gotowy produkt trafi na platformę w 2019 roku. Oczywiście będzie można całość oglądać w serwisie Netflix.

ZOBACZ TAKŻE: The Walking Dead z wampirami? Nadciąga nowy serial Netflixa

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *