Nowości filmowe w pierwszej połowie 2023 roku – na co warto wybrać się do kina?

0 Comments
film

Każdy z nas chociaż raz w roku powinien obejrzeć film na dużym ekranie. Serwisy streamingowe dają dużą wygodę oraz wybór, ale to nie wszystko. Premiery filmowe oglądać możemy tylko w kinach. Co więcej, mówi się, że popcorn i nachosy, nigdzie nie smakują tak dobrze jak tam. Przyjrzyjmy się zatem nowościom filmowym. Na co warto wybrać się do kina w pierwszej połowie 2023 roku?

Czym zaskoczy nas kino w styczniu?

Okazuje się, że wybór filmu nie jest wcale taki prosty. Zwłaszcza, gdy do kina wybieramy się nieco większą paczką znajomych. Przedstawiamy zatem przykładowe premiery do rozważenia.

W trójkącie (06.01.2023)

Film na świecie pojawił się już kilka miesięcy temu, jednakże do Polski zjawił się niedawno. Komediodramat, który opisuje historię pasażerów, którzy podróżują jachtem. Nieoczekiwanie ich środek transportu tonie, a oni muszą poradzić sobie na bezludnej wyspie. Czy okażą się dla siebie życzliwi, czy każdy z nich będzie walczył o życie indywidualnie?

Kot w butach (06.01.2023)

Bohater kultowej bajki dla dzieci pt. “Shrek”, wyrusza w podróż. Jego celem jest odzyskanie swych dziewięciu żyć. Propozycja dla najmłodszych i nie tylko. Pomysł na ciekawe popołudnie z rodziną lub przyjaciółmi.

Gra fortuny (13.01.2023)

Film z Jason’em Statham’em, który wciela się w rolę agenta, zwerbowanego przez światową grupę wywiadowczą. Głównym celem bohatera oraz jego wspólnika staje się powstrzymanie sprzedaży nowej, śmiertelnie niebezpiecznej technologii. Czy uda im się osiągnąć cel? Jakie przeciwności staną im na drodze?

Na jaki film warto wybrać się w lutym i marcu?

Nie tylko styczeń pełen jest premier filmowych. Jedynie od nas zależy, którą z przedstawionych propozycji zechcemy obejrzeć. Co ciekawego czeka na nas w lutym i marcu?

Aftersun (03.02.2023)

Relacja młodego ojca i jego córki znacznie się poprawia, po tym jak rodzina wyjeżdża na wakacje do tureckiego kurortu. Ojciec z córką starają się zachować wspomnienia, nagrywając cały wyjazd na kasetę VHS.

Wieloryb (17.02.2023)

Historia mężczyzny, który cierpi na poważną otyłość. Pracuje jako nauczyciel angielskiego oraz mierzy się z trudnościami na swojej drodze. Pragnie jednego – odbudowania więzi ze swoją nastoletnią córką.

Holy Spider (03.03.2023)

Mrożący krew thriller, opisujący historię z 2000 roku, w której seryjny morderca zabija kobiety, zarabiające swoim ciałem. Jego motywem jest oczyszczenie miasta. Film po swojej światowej premierze otrzymał nagrodę “Złota Palma”, co więcej nominowany jest do 8 nagród.

W gorsecie (10.03.2023)

Historia cesarzowej Elżbiety, która tuż przed swoimi 40 urodzinami, pragnie za wszelką cenę zadbać o swój wizerunek. Według ludu to ostatni czas na mówienie o sobie “młody człowiek”. Czy uda jej się odmienić swój wizerunek?

 

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy warto wybrać się do kina, odpowiedź jest prosta! Kino to świetna forma rozrywki, z której możemy korzystać samemu, z partnerem, czy nawet większą grupą. Doznania podczas wyprawy do kina są znacznie ciekawsze, niż podczas oglądania filmu w domu. Duży ekran sprawia, że możemy dostrzec więcej szczegółów oraz lepiej wczuć się w fabułę. Warto przekonać się o tym na własnej skórze.

Dodaj komentarz