Nowości serialowe 2022 – co nas jeszcze czeka?

0 Comments
Nowości serialowe 2022 - co nas jeszcze czeka?

Nowy sezon „Stranger Things”, koreańska wersja „Domu z papieru”, „Odwilż” czy  „Kim jest Anna” to kilka premier z ostatniego półrocza, które zachwyciły widzów i wzbudziły wiele emocji. Na platformach streamingowych pojawiło się wiele nowości, ale również ku uciesze wiernych fanów wiele seriali było kontynuowanych. Można rzec, że świat seriali powoli wraca do swojego naturalnego rytmu, a najbliższe miesiące tylko utwierdzają w tym przekonaniu. Druga połowa tego roku przyniesie ze sobą nowe perypetie bohaterów, którzy towarzyszą widzom od lat. Nie zabraknie też nowości, które już intrygują widzów i  wzbudzają niemałe zainteresowanie. Większość nowych produkcji skierowana jest do starszych widzów, ale nastolatkowie także będą mogli obejrzeć nowe sezony swoich ulubionych seriali.

Wzbudza kontrowersję — The crown (sezon 5)

W listopadzie tego roku na platformie Netflix odbędzie premiera piątego sezonu „The crown”. Serial przedstawia czasy panowania królowej Elżbiety, jej przejęcie tronu, starania utrzymania monarchii po wojnie i inne zmagania. Sezon piąty wzbudza w widzach wiele emocji — jego akcja będzie się toczyć  w latach 90. Są to czasy kontrowersji w rodzinie królewskiej — romansu księcia Karola z Camilla Parker-Bowles oraz tragicznej śmierci Lady Diany. Wraz z nowym sezonem nastąpi zmiana aktorów. W obsadzie znajdą się:

 •  Imelda Stauton w roli Elżbiety,
 • Elizabeth Debicki jako Diana
 • Dominik Westo jako Karol.

Najnowsze odcinki już wzbudzają kontrowersje — z pracy nad scenariuszem zrezygnowała przyjaciółka Lady Diany, Jemima Khan. Swoje odejście uargumentowała tym, że zauważyła, że losy Lady Diany nie zostaną ukazane z należytym jej szacunkiem.

Najbardziej wyczekiwany serial roku — Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Do najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku należy serialowy prequel „Władcy pierścieni”. Premiera serialu zaplanowana jest na 2 września na platformie Amazon Prime. Historia ukazana w serialu poprzedza wydarzenia z serii “Władcy Pierścieni”. Akcja będzie miała miejsce na początku Drugiej Ery, w czasach gdy Pierścienie Władzy zostały dopiero wykute. Grupa bohaterów miała za zadanie zwalczyć zło, która pojawia się we Śródziemiu.
Na ekranie zobaczymy między innymi:

 • Maxima Baldry’ego jako Isildura,
 • Morfydd Clark jako Galadrielę
 • Roberta Aramayo jako Elronda.

Twórcy wprowadzili do fabuły kilka zmian, między innymi wprowadzono postać siostry króla Gondoru, Isildura. Isildura zgonie z książkowym kanonem nie miał siostry a brata.

Powrót do Siedmiu Królestw — Ród smoka 

Fani „Gry o tron” z pewnością niecierpliwie wyczekują pierwszego z siedmiu zapowiedzianych spin-offów do serialu. Premiera „Rodu smoków” będzie 21 sierpnia, a dostępny do oglądania będzie na HBO Max. Scenariusz do serialu powstał na podstawie powieści „Ogień i krew” George’a R.R. Martin i sam autor brał udział w jego tworzeniu. Widzowie będą mogli śledzić przygody bohaterów przez 10 odcinków.  Akcja rozgrywać się będzie 200 lat wcześniej niż wydarzenia z “Gry o tron”, a głównymi bohaterami będą członkowie rodu Targeryenów, dawni władcy Siedmiu Królestw.

W role głównych bohaterów wcielą się między innymi:

 • Matt Smith,
 • Emma D’arcy,
 • Olivię Cooke.

Nowe perypetie nastolatki — Never I have ever (sezon 3)

Wśród seriali skierowanych do nastoletnich widzów, można wypatrywać premiery trzeciego sezonu „Jeszcze nigdy”, która odbędzie się 12 sierpnia. Produkcja Netflixa jest serialem komediowym, jednak przedstawia wiele problemów, z którymi zmaga się współczesna młodzież. Devi to dziewczyna, która straciła ojca, nie dogaduje się z matką, gdyż ta oczekuje od niej bycia idealną indyjską córką.  Nastolatka przeżywa kłótnie z przyjaciółmi, związki, a także problemy psychiczne, To połączenie sprawia, że dziewczyna często znajduje się w toksycznych sytuacjach, jednak są one piętnowane, przez co serial nabiera edukacyjnego aspektu. W nowym sezonie Devi znalazła się w skomplikowanej sytuacji miłosnej, z której będzie musiała wybrnąć, aby zranić jak najmniej osób. Wśród bohaterów jest szeroka reprezentacja osób różnych narodowości i kultur etnicznych oraz LGBTQ.   

W rolach głównych ponownie zobaczymy:

 •  Maitreyi Ramakrishnan (Devi),
 • Darrena Barneta J (Paxton),
 • Jarena Lewisona (Ben).

W roli narratora ponownie wystąpi John McEnroe, który opowiada historię z dystansem dorosłego, dzięki czemu produkcja może przypaść do gustu dojrzalszym widzom.

Nowy, fantastyczny świat do poznania — Willow 

Jedną z ostatnich premier tego roku będzie serialowa kontynuacja kultowego filmu z 1988 roku pod tym samym tytułem. „Willow” będzie mieć premierę 30 listopada na platformie Disney+. Akcja serialu rozgrywa się 200 lat później niż filmowe wydarzenia, a Willow ponownie musi wyruszyć w drogę, aby ochronić świat przed złem. Jego misją jest uratowanie dziecka, które w przyszłości ma zostać władczynią. Willow zostanie również zmuszony do walki z własnymi demonami. Serial z pewnością zachwyci widzów efektami specjalnymi — główny bohater podczas wędrówki będzie miał okazję spotkać wiele fantastycznych istot, gdyż żyje w królestwie pełnym wróżek i dwugłowych potworów.  W rolę tytułowego bohatera ponownie wcieli Warvick Davis, a towarzyszyć mu będą Ellie Bamber oraz Erin Kellyman.

Próby reform w antyutopijnym świecie — Opowieść podręcznej (sezon 5)

Jesienią widzowie będą mogli obejrzeć kolejny sezon „Opowieści Podręcznej”, ekranizacji powieści Margaret Atwood pod tym samym tytułem. Premiera dwóch pierwszych odcinków piątego sezonu będzie 14 września, a kolejne odcinki będą publikowane co środę na HBO Max. June była podręczną, kobietą, której zadaniem było rodzenie dzieci. W najnowszym sezonie kobieta będzie odkrywać na nowo swoją tożsamość i życiowe cele, a także zmagać się z konsekwencjami swoich czynów. Ciotka Lydia i komendant Lawrence łączą siły, by zreformować Gilead, a następnie przejąć władzę. W głównych rolach wystąpią między innymi:

 •  Elizabeth Moss,
 • Yvonne Strahovski,
 • Joseph Fiennes.

Widzowie mogą być niepocieszeni, gdyż na ekranie nie pojawi się już Alexis Bledel, która wcielała się w rolę Emily.

Czy to już ostatni sezon? Chirurdzy (sezon 19)

Seriale medyczne od lat cieszą ogromną popularnością wśród widzów, jednak żaden nie stanowi takiego fenomenu jak  „Chirurdzy”. Nie można tego inaczej określić, gdyż niewiele produkcji ma okazję doczekać się 19 sezonu. Nowe odcinki będą mieć premierę 6 października i będą dostępne do oglądania na platformie Disney+. Fabuła serialu opiera się na perypetiach pracowników szpitala Seattle Grace. Widzowie mogą obserwować nietypowe przypadki medyczne,  starania lekarzy, ale również ich problemy w życiu osobistym i próby jego pogodzenia z pracą. Twórcy twierdzą, że nowy sezon będzie skupiał na odkrywaniu zagadek i możliwości, jakie stawia przed medykami współczesna medycyna. W rolach głównych ponownie wystąpią:

 •  Ellen Pompeo,
 • Jeremi Pickens Jr.,
 • Chandra Wilson.

Być może jest to ostatni sezon, w którym widzimy postać Meredith, gdy aktorka jest już znużona graniem tej postaci. Nie wiadomo, co twórcy zrobią, jeśli zdecyduje się ona odejść z serialu, ponieważ gra główną postać.

Najbardziej tajemnicza premiera — The good doctor (sezon 6)

Kolejnym serialem medycznym, który zdobył sympatię widzów, jest „The Good Doctor”. Z pewnością jest to zasługa głównego bohatera, który jest autystą i ma zespół sawanta. Na początku swojej kariery Shaun Murphy musi włożyć wiele wysiłku, aby zyskać szacunek współpracowników i pacejtnów. Premiera szóstego sezonu serialu będzie 3 października.  Serial jest dostępny:

 • na Netflixie (do trzeciego sezonu),
 • Via Play (wszystkie sezony).

W szóstym sezonie pojawiają się nowi stażyści — Danny, który potrafi oczarować swoich współpracowników, pomimo wzbudzania kontrowersji, oraz Danica, która jest bardzo charyzmatyczna, ma silne poczucie moralności i lubi konkurencję. Początkowe odcinki nowego sezonu będą się skupiać na rekonwalescencji dr Lim. Twórcy zdecydowali się na ciekawy zabieg — nastąpi przeskok w czasie akcji, aby Shaun skończył rezydenturę i został chirurgiem. W obsadzie serialu zobaczymy ponownie Freddiego Highmore’a, Antonię Thomas, w rolę nowych bohaterów wcielą się Brandon Larracuante i Savanh Welch.

Dodaj komentarz