Polskie aktorki, które są uwielbiane już od wielu lat

0 Comments
Polskie aktorki, które są uwielbiane już od wielu lat

Polskie aktorki starszego pokolenia są doskonale znane przez każdego z nas. Stworzyły one do dziś znane kreacje filmowe, stając się ikonami na wiele lat. W naszym kraju występuje wiele cenionych aktorek, które mają bardzo długi staż aktorski. Są obdarzone nie tylko urodą, lecz także talentem i charyzmą sceniczną. Dawniej były uznawane za prawdziwe piękności, a wraz z upływem czasu cały czas nas zaskakują. Jakie polskie aktorki starszego pokolenia są najbardziej znane? Kogo warto wymienić?

Beata Tyszkiewicz

Ciekawe informacje na temat filmów i aktorów znajdziemy na stronie https://filmyfantastyczne.pl/aktorki. Jedną z ciekawszych postaci w polskim kinie jest Beata Tyszkiewicz. Aktorka urodziła się w 1938 roku i jest nazywana pierwszą damą polskiego filmu. Zagrała w produkcjach typu Zemsta, Lalka, Noce i dnie. Ponadto, była niezwykle lubiana jako jurorka Tańca z Gwiazdami. Prywatnie Beata Maria Helena Tyszkiewicz-Kalenicka bardzo lubi spędzać czas z bliskimi. Jasno wskazuje, że najcenniejszy jest dla niej kontakt z rodziną.

Apolonia Raksa

Jeśli chodzi o polskie aktorki starszego pokoleniaw tym zestawieniu nie może zabraknąć Poli Raksy. Jest to polska aktorka filmowa i teatralna, która urodziła się w 1941 roku. Liczne grono osób uważa, że jest to jedna z najsłynniejszych aktorek w historii polskiej kinematografii. Co ciekawe, w latach 60 i 70 uchodziła za symbol seksapilu. Zagrała w filmach takich jak Rzeczywistość, Szatan z siódmej klasy.

Teresa Lipowska

Kolejną wybitną postacią jest Teresa Maria Lipowska-Zaliwska. Urodziła się w 1937 roku, natomiast w 2007 roku obchodziła 50 jubileusz swojej pracy zawodowej. Teresa jest znana głównie z roli Barbary Mostowiak w serialu M jak Miłość. Wystąpiła w odcinku programu tego się wytnie w Telewizji Polskiej, gdzie chętnie opowiedziała o swojej pracy na planie serialu. 

Izabela Trojanowska

Izabela Ludwika Trojanowska urodziła się w 1955 roku. Jest to polska piosenkarka rockowa, aktorka oraz osobowość medialna. Zagrała między innymi w serialach Klan, Barwy szczęścia, czy 07 zgłoś się. Aktorce w duszy gra także aktywność sceniczna. Zachwyca swoją urodą i wdziękiem, a jej utwory cały czas są grane w rozgłośniach radiowych. Cały czas  występuje na scenie, a kobiety zazdroszczą jej werwy i smukłej figury. 

Bożena Dykiel

Nie zapominajmy o znanej aktorce filmowej i teatralnej – Bożenie Dykiel. Aktora zagrała w Dzień świra, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, przy czym cały czas gra w serialu Na wspólnej. Występowała także w Teatrze Narodowym w stolicy, cały czas rozwijając swój talent. Aktualnie Bożena Dykiel boryka się z kłopotami zdrowotnymi, mimo to nie zamierza rezygnować z pracy zawodowej. 

Oczywiście na polskim rynku filmowym obserwujemy znacznie więcej aktorek starszego pokolenia. Są one doceniane zarówno przez osoby starsze, jak i młodsze. Możemy je obserwować w filmach, serialach, czy na deskach teatralnych. Popularne polskie aktorki starszego pokolenia zazwyczaj cały czas wykonują pracę zawodową, mimo coraz starszego wieku. 

 

Dodaj komentarz