Przyszłość filmów Marvela – na co warto czekać?

0 Comments
Przyszłość filmów Marvela - na co warto czekać?

Marvel Cinematic Universe jest z nami już od prawie 15 lat i w jego ramach wyszło ponad trzydzieści filmów oraz siedem serialu na platformie Disney+. To jednak nie stanowi końca ekspansji tego filmowego świata, zaś w tym roku czeka nas mnóstwo premier filmowych i serialowych w nim osadzonych.

Najbliższa premiera kinowa – Ant-Man i Osa: Kwantomania

Już 17 lutego na ekrany polskich kin trafi trzecia odsłona serii o Ant-Manie zatytułowana Ant-Man i Osa: Kwantomania w reżyserii Peytona Reeda i wiele wskazuje, że będzie to film ważny nie tylko dla samego bohatera, ale i całego świata Marvela. Prócz kontynuacji wątków Scotta Langa (Paul Rudd), Hope van Dyme (Evangeline Lilly) oraz Hanka Pyma (Michael Douglas) w filmie poznamy także mikroskopijny świat kwantowy i żyjące w nim społeczności (w gościnnej roli wystąpić ma Bill Murray), do którego przeniosą się nasi protagoniści i który będzie z pewnością przyczynkiem do wielu ciekawych scen akcji, widowiskowych efektów specjalnych oraz kreatywnych projektów. Najistotniejszym elementem nadchodzącej produkcji wydają się jednak występujący w nim złoczyńcy – prócz dobrze znanego fanom komiksów wielkogłowego M.O.D.O.K.A (Corey Stoll) w filmie pokaże się również międzywymiarowy podróżnik Kang Zdobywca (Jonathan Majors) – w trzecim Ant-Manie poznamy jego przeszłość, motywacje, umiejętności i plany, zaś sam Kang ma stanowić najważniejszego złoczyńcę nadchodzących filmów (w szczególności Avengers: The Kang Dynasty w 2025 roku) będąc następcą Thanosa jako największe zagrożenie dla marvelowego multiwersum. W filmie możemy się spodziewać połączenia lżejszej, komediowej stylistyki rodem z poprzednich filmów o Ant-Manie wraz z poważniejszą tematyką i wysokimi stawkami ostatnich filmów o Avengers.

Najbliższa premiera serialowa – Tajna Inwazja

W dostępnym na platformie Disney+ jeszcze w pierwszej połowie roku serialu Tajna Inwazja ujrzymy byłego dyrektora S.H.I.E.L.D. Nicka Fury’ego (Samuel L. Jackson), który będzie starał się rozwikłać zagadkę dotyczącą działalności na Ziemi zmiennokształtnej rasy Skrulli. W tej, stylizowanej na kino sensacyjne w stylu Kapitana Ameryki: Zimowego Żołnierza, produkcji zobaczymy także znanego z filmów o Iron Manie War Machine’a (Don Cheadle) czy, będącego sojusznikiem Czarnej Pantery agenta Everetta Rossa (Martin Freeman). Otrzymamy więc połączenie starych twarzy z nowymi wątkami, które mogą mieć znaczący wpływ na przyszłość świata Marvela. 

Dalsze plany Marvel Cinematic Universe

Spośród tegorocznych produkcji filmowych na widzów czekają Strażnicy Galaktyki Vol. 2, czyli zwieńczenie reżyserowanej przez Jamesa Gunna trylogii o grupie kosmicznych awanturników pod wodzą Star-Lorda oraz The Marvels – film łączący wątki trzech postaci, czyli Kapitan Marvel (Brie Larson) znanej z filmu kinowego, Ms. Marvel (Iman Vellani) oraz, znanej dotychczas jako postać drugoplanowa z serialu WandaVision, Moniki Rambeau (Teyonah Parris). Wraz z kolejnymi wydawanymi na platformie Disney+ serialami, takimi jak drugi sezon Lokiego, Ironheart czy Echo, tegoroczna oferta Marvela będzie wyjątkowo bogata, zaś coś dla siebie znajdą fani wszystkich konwencji i gatunków. 

Dodaj komentarz