Home Rankingi II wojna światowa – filmy: najlepsze bitwy

II wojna światowa – filmy: najlepsze bitwy

II wojna światowa – filmy: najlepsze bitwy

Filmy osadzone podczas II wojny światowej to wciąż wdzięczny temat dla twórców. Wybraliśmy najlepsze bitwy z filmów i seriali.

Od 4 listopada, w kinach pojawi się nowy film osadzony w realiach II wojny światowej – Przełęcz ocalonych. Przedstawia on historię żołnierza, który podczas krwawej bitwy o Okinawę, odmawia noszenia broni i zabijania innych z powodów moralnych.

Film w reżyserii Mela Gibsona jest świetnie zrealizowany – bitwy wyglądają niezwykle naturalistycznie i spektakularnie. Z tej okazji postanowiliśmy wybrać najlepsze bitwy z filmów i seriali, których akcja rozgrywa się w trakcie II wojny światowej.Która bitwa zapadła Wam najbardziej w pamięci? Co byście dodali do naszej listy?

1Szeregowiec Ryan

Absolutny klasyk. Jak ktoś myśli o scenach batalistycznych związanych z II wojną światową, to przed oczyma ma zazwyczaj sceny z Omahy Beach. I ciężko się dziwić – te zdjęcia autorstwa Janusza Kamińskiego dla Stevena Spielberga praktycznie nic się nie zestarzały i za każdym razem w trakcie oglądania są ciarki. Nie ma lepszej!

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10: najlepsze filmy wszech czasów


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *