Home Rankingi Najlepsze filmy 2016 roku

Najlepsze filmy 2016 roku

Najlepsze filmy 2016 roku

Oto najlepsze filmy 2016 roku. Przed Wami 35 filmów, które naszym zdaniem warto zobaczyć!

Poniżej znajdziecie 35 filmów, które miały swoją premierę w polskich kinach w 2016 roku. Ustawione są one w chronologiczny sposób – od premier w styczniu, po premiery w grudniu. To są naszym zdaniem najlepsze filmy, jakie można było zobaczyć w 2016 roku w polskich kinach. Co byście dodali do naszej listy? Co byście wyrzucili? Który film wg Was jest najlepszy?

Przed Wami najlepsze filmy 2016 roku:
1Najlepsze filmy 2016 #1

Big Short

Najlepsze filmy 2016
Fot. materiały prasowe

Film opowiadający o wielkim kryzysie gospodarczym, który nastąpił w 2008 roku. Można by się spodziewać, że obraz pokazujący pracę ekonomistów nie może być szybki i przebojowy. Nic bardziej mylnego! Reżyser Adam McKay całość nakręcił niczym teledysk – wszystko pędzi i jak na film o gościach siedzących przy biurkach – jest niezwykle efektownie. Na takie filmy powinno się wysyłać uczniów do szkół, bo de facto – jest to historia nowoczesna i warto mieć wiedzę o tym, co się wówczas wydarzyło.

Creed: Narodziny legendy

Najlepsze filmy 2016
Fot. materiały prasowe

To nie mogło wypalić. Sylvester Stallone postanowił ponownie wcielić się w słynnego boksera, jednak tym razem w roli 2-planowej. Mogłoby się wydawać, że Rocky Balboa nie może być odsunięty w cień. A tu proszę – ten film to wielki hołd dla ikony i zarazem wspaniała historia między uczniem i nauczycielem oraz walką o życie. Wyśmienity film!

Nienawistna ósemka

Najlepsze filmy 2016
Fot. materiały prasowe

Quentin Tarantino po Django znów wziął się za western. Ale jak to zrobił! Tym razem akcja rozgrywa się przez większą część w jednym pomieszczeniu – odciętej od świata gospodzie, a mimo tego, widz się w ogóle nie nudzi. Znakomite dialogi, świetnie dobra obsada, scenariusz, który trzyma w napięciu niczym najlepszy thriller… Tarantino ciągle w formie!

Pitbull. Nowe porządki

Najlepsze filmy 2016
Fot. materiały prasowe

Patryk Vega powrócił do uniwersum Pitbulla, które widzowie najlepiej pamiętali z mocnego serialu. Tym razem jednak miał większy budżet i całość została zrealizowana w bardziej „amerykański” sposób. Dostaliśmy więcej wybuchów, strzelanin i dużą dawkę humoru, przez co ortodoksyjni fani mogli czuć się zawiedzeni. Mimo wielu wad, film oglądało się bardzo dobrze i był dobrym „swojskim” akcyjniakiem. Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja przy drugiej tragicznej części.

Zjawa

Najlepsze filmy 2016
Fot. materiały prasowe

Teraz albo nigdy! I udało się – Leonardo DiCaprio zdobył swojego upragnionego Oscara za główną rolę w Zjawie. Ale czy to jego najlepsza rola w karierze? Tutaj można mieć sporo wątpliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że film, którego reżyserem jest Alejandro González Iñárritu to majstersztyk wizualny. Sposób kręcenia i przedstawienie mroźnych zakątków Ameryki Północnej zachwyca.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe filmy 2017


Comment(3)

 1. Wycenie to tak: ile byłbym skłonny dać za bilet na dany seans (zaznaczam ze filmy które wymienię widziałem)

  Pitbull: powinni mi dopłacić

  Deadpool 7zł
  Zwierzogród 5zł
  Kapitan Ameryka: WB 5 zł
  X-Men: Apocalypse 7zł
  Gdzie jest Dory? 5zł
  Star Trek: W nieznane 7zł (to nie jest już strartrek tylko jego universum)
  Łotr 1 5zł

  1. Skomentuję to tak: nikogo nie obchodzi ile byłbyś skłonny dać za bilet na dany seans
   albo
   Hollywood go nienawidzi! Młody genialny krytyk ujawnia prawdę!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *